Vėl savaitgalis ir mes pasiruošę keliauti toliau po Lietuvą. Prisipažinsiu, kad daug kartų buvom kavinėje, esančioje už Birštono ant Nemuno kranto, bet kad šalia yra mūsų ieškoma Škėvonių atodanga net nepagalvojome. Tiesa, aprašymas apie šią atodangą yra, iš karto įvažiavus prieš kavinę, bet nuorodos, kad būtent čia galime nueiti prie apžvalgos aikštelės nebuvo, todėl teko paieškoti to keliuko. Gal specialiai tai padaryta, kad mažiau vaikščiotų turistai ar…Lieka tik spelionės. Toje vietoje , kur Nemuno vandenys intensyviai ardė Škėvonių gūbrio šlaitą , susiformavo 33m aukščio ir daugiau nei puse kilometro ilgio atodanga. Einant takeliu, vingiuojančiu Škėvonių atodangos viršumi galima pasigerėti Nemuno slėnio ir Prienų Šilo panorama, ką mes ir padarėme. Vaizdas buvo neapsakomas , ypač dabar , kol dar ledai Nemune, kol žiema.
Sekantys mūsų lankomi objektai -Aukštadvario regioniniame parke. Pasukome ieškoti geologinio paminklo -Velnio duobės arba kitaip vadinamos -Velniaduobės. Geologiniu gamtos paminklu paskelbtas 2000 metais. Įtrauktas į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų sąrašą. Yra įrengta apžvalgos aikštelė turistams , ten mums reikėjo nusifotografuoti. Sutikome nemažai keliaujančių lietuvių . Specialistai įvairiai aiškina šios Velnuo duobės kilmę .Vieni sako, kad tai nuo ledynmečio išlikęs ledo luitas paliko duobę, kiti-kad buvo nukritęs meteoritas.Visos hipotezės turi savo argumentų ir kol kas galutinai neatmestos.Yra apie šią duobę ir keleta legendų. Viena iš jų apie tai, kad kadaise ant kalno stovėjusi bažnyčia. Kartą keleivis ,
eidamas pro šalį , pamatęs kunigą , susidėjusį su mergina. Neiškentęs ir ištaręs :”kad tu skradžiai žemėn” Vos taip pasakęs -kunigas prasmegęs kartu su merga ir bažnyčia .Kai duobėje buvę vandens , akyli žmonės įžiurėdavę ten bažnyčios bokštus .Dori žmonės dar gali girdėti bažnyčios varpų skambesį iš duobės dugno. Paklausykite, gal išgirsite..
Važiuojant magistraliniu keliu Vilnius-Marijampolė iki Strėvos kaimo galima aplankyti Velnio duobės „seserį”- Strėvos įgriuvą . Yra pažintinis takas apie ją, bet neteko pakeliauti, nes buvo daug sniego. Tako ilgis 600m. Strėvos įgriuvos kilmė-termoskarstinė.Maždaug prieš 18 tūkst. metų , vykstant sudėtingiems alpledėjimų ir ledų atsitraukimo reiškiniams, sąnašos ir nuosėdos palaidojo atskilusį ledo luitą. Jam ištirpus ir susidarė stačiašlaitė dauba. Jos plotas -1,5 ha , dugnas -0,1 ha. Dugnas užpelkėjęs ,durpių sluoksnis jame siekia apie 2,5m, šlaitų aukštis -20m.
Jei kada keliautute Lenkijos link, aplankykite Metelių regioniniame parke esantį Prelomciškės piliakalnį. Jis randasi Lazdijų rajone ant Dusios ežero kranto. Vaizdas nuostabus. Mažai yra tokių piliakalnių ant ežero kranto .(Bus daugiau) ]