Pasitaiko pigūs bilietai į Tokijų, tačiau kyla smalsumas jau tik už kelių tūkstančių kilometrų nuo Japonijos esančias sunkiau ir brangiau pasiekiamas paslaptingas Mikronezijos regiono Ramiojo vandenyno salas, labai įdomias savo unikalia kultūra, kur dėl didelių atstumų gyvenimas nedaug pasikeitęs per tūkstančius metų. Ši kultūra plečiantis mobiliųjų telefonų, interneto ryšio tinklui sparčiai nyksta, tad reikia skubėti ją pamatyti.
Lapkričio 11 d., pirmadienis
Japonų oro linijų lėktuvu po naktinio skrydžio ryte atvykstame į Tokijo oro uostą. Labai paprastai be jokių nuotykių pereiname pasų kontrolę ir greituoju traukiniu nuvykstame į Tokijo stotį. Apsistojame šalia esančiame gražiame japonišku stiliumi dekoruotame viešbutyje. Einame pasivaikščioti. Nueiname į šalia esantį Ginza prabangių parduotuvių rajoną. Iš ten nuvykstame į kitą apsipirkimo rajoną Haradžuku, kur siaurose gatvelėse matome daug kalėdinėmis vitrinomis išpuoštų parduotuvėlių. Užėjus lietui užsukame į sushi restoraną, kur prisivalgome sumokėdami atrodo visai nedaug – po 20 Lt. Iš ten metro nuvykstame prie naujai pastatyto bokšto – Tokyo Sky Tree, šiuo metu esančio aukščiausiu pasaulyje, tačiau bilietų nėra ir pakilti į apžvalgos aikštelę negalime. Nuvykstame į naktinio gyvenimo rajoną Šindžuku, pakylame į miesto savivaldybės apžvalgos aikštelę pasigrožėti naktinio miesto vaizdu, už tai mokėti nereikia. Apeiname šalia esantį raudonųjų žibintų kvartalą bei siaurose gatvelėse esančių klubų rajoną Golden Gai.
Lapkričio 12 d., antradienis
Kiek pamiegoję keliamės ir 4 val. ryto einame į milžinišką Tsukidži žuvų turgų žiūrėti tunų aukciono, tačiau pavėluojame, nes tam tikras turistų skaičius jau įėjo ir daugiau neleidžama. Reikėjo ateiti valanda anksčiau, taria besišypsantis policininkas. Grįžę į viešbutį kiek pamiegame ir nuvykstame į Ueno parką tikėdamiesi pamatyti tvenkiniuose augančius lotosus, tačiau vietoj jų pamatome kažkokius keistus didžialapius augalus. Apžiūrėję vėl išvykstame į oro uostą ir išskrendame į Mikroneziją. Su trumpu persėdimu Guame, 2 val. nakties leidžiamės Japo oro uoste.
japas mikronezija 490×275
Japas, Mikronezija
Federacinės Mikronezijos Valstijos – valstybė, kurią sudaro per 600 Ramiojo vandenyno salų. Japas yra viena iš keturių Mikronezijos valstijų, labiausiai nutolusi į vakarus. Valstiją sudaro pagrindinės Japo salos su sostine Kolonija ir keletas aplink esančių nutolusių koralinių salelių grupių.
Į šią valstiją patekti nėra paprasta, su išoriniu pasauliu ją jungia vos du savaitiniai skrydžiai. Lėktuvo bilietai yra labai brangūs, iš Japonijos už kelionę pirmyn-atgal tenka pakloti mažiausiai 2800 Lt, o iš Jungtinių Amerikos Valstijų net apie 5000 Lt, iš Europos apie 6000–7000 Lt.
Pustuštis lėktuvas nusileidžia nedideliame oro uoste, kurį sudaro medinė tradiciniu stiliumi pastatyta trobelė. Praėjus pasų kontrolę besišypsanti spalvingais tradiciniais rūbais apsirengusi moterėlė kiekvienam atvykusiajam ant uždeda iš gėlių nupintą juostą.
Lapkričio 13 d., trečiadienis
Japo sala yra labiausiai paisanti tradicijų iš visų Mikronezijos valstijų. Tik išėjus iš sostinės „miesto“, iš tiesų 1000 gyventojų turinčio didžiausio kaimo, prasideda kitas pasaulis. Kaimeliai, daugiausiai gyvenantys pirmykštės bendruomeninės santvarkos principais, vis dar naudoja akmeninius pinigus, didesnes ar mažesnes akmens plokštes su skyle viduryje. Griežtai saugomos teritorijos, kurių ribos apsodintos tam tikrais augalais. Ribas svetimam peržengti be leidimo yra nusikaltimas. Reikia prieš tai atsiklausti. Laimei, į turistus, néžinančius šių taisyklių žiūrima atlaidžiai.
Išsimiegoję viešbutyje, einame apžiūrėti sostinės. Einame pagrindine, viena iš kelių gyvenvietėje esančių gatvių. Užsukame į didžiausią supermarketą, kuris primena kaimo krautuvėlę – nusipirkti nelabai yra ko daugiau, kaip makaronai ir konservai. Paėję toliau prieiname akmeninį taką, kuriuo per džiunglių kaimelius nueiname link Čamoro įlankos. Pakeliui sutikti žmonės visuomet pasisveikina ir šypsosi, teiraujasi iš kur esame atvykę. Kadangi nuo Antrojo pasaulinio karo sala priklausė JAV, dauguma žmonių kalba angliškai.
Kai ispanai pirmąkart išlipo šiose salose, manė, kad visi gyventojai užsikrėtę kažkokia liga ir spjaudo kraujais. Paaiškėjo, kad né. Gyventojai ypač mėgsta kramtyti arekinės palmės riešutus, dar vadinamus betelio riešutais. Riešutas įvyniojamas į pipiro lapą, užbarstomas koralų milteliais ir kramtomas, mišinys pavirsta kraujo spalvos mase ir turi lengvą narkotinį poveikį. Pakramtę šį mišinį jie išspjauna tarsi kraujo čiurkšlę. Nedaug kas nuo tų laikų pasikeitė. Bene visi japiečiai, ir vyrai ir moterys, kramto betelio riešutus. Šis įprotis turi šalutinį poveikį – dantys tampa juodi. Taigi, vyresnio amžiaus žmonių dantys yra juodi.
Bevaikščiodami nueiname Balabot kaimelį, esantį už 3 km nuo sostinės, apžiūrėti akmeninių pinigų banko. Gražiame sodelyje tvarkingai atremtos įvairaus dydžio akmeninės plokštės.
Lapkričio 14 d., ketvirtadienis
Japo saloje yra vos keli viešbučiai. Į juos atvykstantys turistai daugiausiai aistringi nardytojai. Tad šią dieną susiruošiame apžiūrėti nardymo vietų. Viešbučio laiveliu plaukiame į tam tikrą vietą ir panėrę skaidriame melsvame vandenyje pamatome daugybę spalvotų žuvelių bei nepaprastai gražių koralinių rifų, vienas jų vadinamas “vyšnių žydėjimu“.
Jei keltu niekad nesikėlėte, vadinasi nematėte bent jau man gražiausios Lietuvos vietos – Neringos :)))
O jei domina burės, o ypač raudonos, tai jums reikia į San Peterburgą – ten kasmet vyksta įspūdinga abiturientų šventė ,,Alyje parusa”, su fejerverkais, pakeliamais tiltais ir tikru burlaiviu raudonomis burėmis :))
http://www.youtube.com/watch?v=jCJzQnhDw0I
:)) Ačiū. Tikiuosi, kad dar turiu šiek tiek laiko ir man pavyks pamatyti bent jau dalį gerų ir teisingų dalykų… :)))))