2007 metais rugpjūčio 11-12 dienomis, prasimyniau dviračiu, po Aukštaitiją šiuo maršrutu: Panemunėlis-Vėbriai-Baltakarčiai-Bajoriškiai-Kamšiškės-Kamajai-Kariūnai-Gaveikiai-Duokiškis-Vaineikiai-Kustos-Armoniškis-Bėkinčiai-Puodžiai-Užpaliai-Šeimyniškiai-Degėsiai-Ilčiukai-Davainiai-Pažiegė-Brogiškės-Užtiltė-Didžiadvaris-Kavoliai-Kalbutiškės-Minkūnai-Bajoriškės-Lukšiai-Gačionys-Rageliai-Laibgaliai-Čelkiai-Meškinė-Rokiškis.
Trumpas aprašas:
Kaip jau neretai darau ir šį kartą pasinaudojau geležinkelininkų paslaugomis. Septintą valandą trylika minučių pajudam iš Šiaulių g. st., o devintą valandą penkiasdešimt minučių, išlipu Panemunėlio g. st. ir pradedu minti pedalus.
Iš karto, stotis nustebina užmūrytais langais ir, kaip visada, tvarkingu peronu. Kariūnų kaime pasigrožiu senu traktoriuku, užkeltu ant pjedestalo „gerais” laikais (nors nebežinau ar žodį gerais reikia dėti į kabutes ?). Duokiškyje apžiūriu Šv. Onos bažnyčią ir varpinę. Bažnyčia statytą 1906 metais. Šv. Trejybės bažnyčia Užpaliuose statyta 1898 metais. Tik išvažiavus iš miestelio, aplankau Konglomerato uolą.
Konglomerato atodanga atrasta Šeiminiškių kaime. Anksčiau šioje vietoje buvo žvyro karjeras. Bekasant žvyrą buvo atkasti gana keisti iš molio ir akmenukų susidarę didžiuliai luitai. Pasirodė tai esąs gana retas gamtos paminklas. Konglomerato uola paskelbta geologiniu gamtos paveldo objektu 2002 metais.
Rokiškis sužavi didingu bažnyčios kompleksu, didžiule, labai tvarkinga aikšte, skulptūriniais akcentais. Bažnyčios fundatorius Rokiškio grafas Reinholdas Tyzenhauzas. Statyta 1868-1877 metais. Labai nustebau pamatęs gražiai dekoruotas kai kurių namų langines, tai penkių langinių tapymo plenerų rezultatas.
Pasisukiojau, pasidairiau, pafotkinau, pirmą kartą važiavau naktį, pasimaudžiau Rokiškio mariose, kaip visada, pavargau, oi, tai yra, aktyviai pailsėjau 😉 Taigi.
Eugenijus Šiurkus
[email protected]
Rašau penketuką.Smagiai susiskaitė.
Kaip supratau ,kad skridai per Egiptą?
Kaip važiavote nuo Aqabos ik Sharm el Sheikhe tranzu ar visuomeninių?
.
.
Taip, skridom per Egiptą. Transportą rasti nesunku – oro uoste pilna siūlančių viską nuo taksi iki autobusų. Telieka kainą gerą susiderėt.
Mums kelionė iki Aqabos kainavo apie 100 eurų.
Skaičiau ir tarsi ryškius karoliukus žarsčiau. Smagu – graži kelionė.
O viešbutuką Aqaboj užsisakėt iš anksčiau ar vietoj ieškojotės?
Rasiuk, įmesk dar foto. Juk gražu:)
Su viešbučiais Aqaboj dabar manau nėr problemų kaip ir kitur – keliautojų sumažėję, tai gal net neverta iš anksto užsisakinėt.
Aš apsistojau ten pat, kur Rolas su keliautojais apsistoja kaskart – Beduin Moon Village viešbutėly. Nežinau ar jis kokių nors žvaigždžių apskritai turi, didelių reikalavimų jam nekėliau tai ir buvo gerai. Svarbiausia personalas linksmas o svarbių svarbiausia – pasakai, kad lietuvis ir kainą muša dvigubai :-). Štai kur įdirbis! 🙂
Man irgi norisi daugiau nuotraukų.
Juk puiku pažiūrėt.
omajgad, tu pavarai- as taip negaleciau ! tave dievas saugojo, ne kitaip 🙂 tiek komunikacijos artimuosiuose rytuose klaidu- ir kaip nuo zasies vanduo, drasi mergaite ! 🙂 lauksiu kitu kelioniu 😉
Klaidų… išgąsdinai wildthing. Reiks pas tave konsultuotis 🙂
turisto… į juos matyt ir tuose kraštuose atlaidžiau žiūrima…
mane visada kankina klausimas ar keliaujant aprašomais XGenomo maršrutais po Jordaniją reikalingas spec. pasirengimas? kopiant į minėtus kalnus?
Oho, kad pamėgo keliones mūsų atributika! Labai labai džiugu 🙂
bamboo, spec pasirengimas nėra būtinas, bet pageidautinas. Jei nenori bėgt paskui grupę liežuvį iškišęs, tai praverstų fiziškai pasiruošt. O svarbiausia – neturėt aukščio baimės, arba mokėti ją valdyt.
Bėda tik, jei nesi buvęs aukštuose kalnuose tai nelabai žinai, kokia ta tavo baimė….
Mane labai domina Jordanija:) Aš norėčiau sužinoti, kokiu metų laiku Jūs keliavote? Kurį mėnesį? Galvoju apie kelionę į Jordaniją kovo mėnesį, tik baiminuosi, ar nebus per vėsu??
Tinkamiausias laikas – ruduo arba pavasaris. Musu grupe keliavo kovo menesi, oras buvo puikus. Bet zinoma, visko gali nutikti. Galiu parekomenduot kelione su smagiais zmonem is Xgenomo.