Vienas didžiausių kelionių gidų leidėjų pasaulyje, „Lonely Planet“, įvardijo Lietuvą kaip antrąją patraukliausią kelionių kryptį 2025-iesiems pasauliniu mastu ir geriausią kelionių kryptį Europoje. Šis įvertinimas, paskelbtas kasmet laukiamame „Lonely Planet“ reitinge, patvirtina, kad Lietuva tapo viena iš geidžiamiausių šalių keliautojams, nusileidusi tik Kamerūnui.

Vertindami Lietuvą, ekspertai išskyrė keturis svarbiausius traukos objektus. Vilnius, gyvybingas ir šiuolaikiškas miestas, pasižymi unikalia istorija, žaliuojančiomis erdvėmis ir klestinčia restoranų bei barų scena. Taip pat ypatingas dėmesys skirtas Kuršių Nerijos nacionaliniam parkui, kuris traukia lankytojus visais metų laikais, Kryžių kalnui, viliojančiam piligrimus iš viso pasaulio, ir laukine gamta žavinčiam Aukštaitijos nacionaliniam parkui.

„Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova pabrėžė, kad šis įvertinimas svarbus ne tik Lietuvos turizmo infrastruktūrai, bet ir kultūrai, gamtai bei gastronomijai. Pasak jos, patekti į „Lonely Planet“ rekomenduojamų vietų sąrašą reiškia atitikti griežtus ekspertų lūkesčius, o šiuo reitingu pasitiki milijonai keliautojų visame pasaulyje. Anot Gončarovos, šis pripažinimas yra visų Lietuvos žmonių, kuriančių gražesnę ir turtingesnę savo šalį, įvertinimas. Ji pridūrė, kad tai taip pat motyvuoja skatinti atsakingą turizmą ir toliau populiarinti Lietuvą pasaulinėje arenoje.

Šiais metais į „Lonely Planet“ rekomenduojamų šalių sąrašą pateko ir Fidžis, Laosas, Kazachstanas, Paragvajus, Trinidadas ir Tobagas, Vanuatu, Slovakija bei Armėnija. Rengiant reitingą, įvertinama ne tik šalies turizmo infrastruktūra, kainos ir kokybės santykis, bet ir autentiškumas, unikalumas bei tvarumas. Ekspertai taip pat atsižvelgia į ypatingus renginius ar įvykius, galinčius pritraukti turistus, tokius kaip jubiliejinės sukaktys, kultūriniai festivaliai ir sporto renginiai.

„Lonely Planet“ sudaro rekomendacijų sąrašą kartu su savo redakcine komanda ir pasauliniu ekspertų bei autorių tinklu, remdamiesi įvairių regionų žurnalistų, gidų bei vietos ekspertų rekomendacijomis. Šį sąrašą vertina speciali komisija, kuri atsižvelgia ir į įvairovės principą, siekdama įtraukti tiek plačiai žinomus turistinius objektus, tiek mažiau atrastas kryptis. Tarp šių metų vertintojų buvo atsakingo turizmo puoselėtojų, LGBTQIA+ bendruomenės atstovų bei žmonių su negalia, kas užtikrina sąrašo atitikimą globaliai įvairovei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *