Pasakojame Jums savo dviejų mėnesių kelionės po Indiją įspūdžius. Labai daug išgyvenimų ir emocijų patiriama kelionės metu, todėl stengiamės viską užrašyti, kad nepabėgtų nei viena akimirka.
Dienoraštis bus kelių dalių, kad neprailgtų beskaitant 🙂

*************************************************
(Tęsinys)

TRAUKINYS- LYG TURGUS

Jau trečia savaitė keliaujame po Indiją. Kadangi kelionės maršrutas išsišakojęs po visą šalį, tenka keliauti vietiniu transportu, kuris labai skiriasi nuo europietiško. Jau spėjau susidraugauti su Indijos keliais ir takeliais, bet tik atvykus į šalį man jie sukėlė didelę nuostabą. Tiesa, ir dabar dar kartais patiriu adrenalino akimirkų.

Populiariausia Indijoje transporto priemonė – traukiniai. Jais kiekvieną dieną keliauja 14 milijonų žmonių. Tai neįtikėtino dydžio kultūrinė mozaika ant bėgių. Kiekvienas traukinys turi kelias pagrindines klases, kurios skiriasi savo patogumais ir kaina. Neįprasta vakariečio akiai – pati žemiausia klasė. Ji išsiskiria tuo, kad vagonuose langai be stiklų, vietoje sėdynių – geležiniai suolai ir didelė sumaištis. Jei suplanuota kelionė šia klase, norint įlipti į traukinį reikia įšokti į įį dar važiuojantį, kitaip vargu ar rasite laisvą vietą. Vietiniai gyventojai norėdami patekti į vagono vidų kartais bando lipti ne tik per duris, bet ir per langus. Jei nelieka sėdimų vietų, žmonės stovi arba tiesiog guli ant žemės. Šia klase keliauja vargingiausi šalies gyventojai arba tie, kurie nori patirti ekstremalių pojūčių….

Kituose traukinio vagonuose, kaip įprasta, yra kupė, kur tvarkingai sėdi žmonės. Bet triukšmas Indijoje yra neatskiriama kelionės traukiniu dalis, nesvarbu kur besedėtum. Tuo pačiu metu vienoje aplinkoje vieni indai valgo, kiti miega, dar kiti dainuoja, pasakoja istorijas, klausosi muzikos, skaito, netgi šoka.
Indijos traukinys – tai lyg didelis judantis turgus. Traukinyje galima įsigyti įvairiausių prekių, ne tik maisto, bet ir knygų ar batų tepalo. Traukiniui sustojus stotelėje, pardavėjai aplimpa langus kaip bitės avilį, kiekvienas stengiasi šaukti kuo garsiau kokią prekę jis parduoda. Neįtikėtina, kaip didžiausios bananų kekės keleiviams parduodamos per mažytį traukinio langelį. Ant galvų susidėję padėklus su maistu, žingsniuoja pardavėjai neprarasdami pusiausvyros. Indijos traukinyje niekada nejausi alkio.

Tačiau ten kur didelė sumaištis, daug ir vagysčių. Patys indai perspėja, kad traukinyje verta pasisaugoti ilgapirščių. Stotyje, belaukiant traukinio, galima sutikti spynų pardavėjų. Jie siūlo įsigyti ilgas geležines grandines su spynomis. Tik įsėdus į traukinį asmeninius daiktus įprasta rakinti prie sėdimos vietos turėklų arba net savo kūno. Mat, ilgose kelionėse keleiviai miega daug ramiau, kai asmeniniai daiktai saugiai prirakinti.
(Bus daugiau)

Šaltinis www.voyage-voyage.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *