1 diena
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos, kertame Lenkiją, atvykstame į kempingą „Aktief” Čekijoje (https://goo.gl/maps/KMWghsMPwWN7e5an8). Kempingas labai ramus, malonūs šeimininkai (kempingas jų versliukas).
Pasistačius palapinę – apsilankome Adršpašské skály (https://goo.gl/maps/kwpaVeXRcjaFBh1v7). Must see. Atvykome jau pasibaigus darbo laikui, tad nereikėjo mokėt už parkavimą, o prie įėjimo niekas netikrino bilietų, tai įėjome nemokamai 🙂
2 diena
Kelionė per Čekiją, atvykstame į „Inselcamp” kempingą Austrijoje (https://goo.gl/maps/2G8xNHycHGCBuzim6). Aplinkui, prie ežero, apžiūrėjome ir daugiau kempingų, bet visi buvo perpildyti, ir tik šitame radome erdvesnę pievelę pasistatyti palapinei. Tiesa, toliau nuo ežero, prie kelio, bet šalia medžių ir į ežerą įtekančios upės.
3 diena
Aplankome ilgiausią urvą Europoje: „Eisriesenwelt” (https://goo.gl/maps/EYLw5hNePuS2dLg69). Iki jo užkylame keltuvu (žemyn ėjome pėsčiomis). Nemažai žmonių, tenka palaukti eilėje. Būtina pasiimti šiltus rūbus, netgi striukes, nes urve šalta. Mes šiaip taip išgyvenome su šortais ir lengvais megztiniais, bet niekam nerekomenduojame 🙂 Viduje fotografuoti neleidžiama, todėl tik keletas vaizdų iš išorės:
Nakvynei atvykstame į Kaprun miestelį, apsistojame kempinge „Zur Mühle“. Šiek tiek pasenęs ir brangokas, bet Austrijoj nieko nėra pigaus 🙂
4 diena
Kopiame iki Kapruno užtvankos (https://goo.gl/maps/kBz5qL1W2wuaKwpu7). Must see. Galima pirkti bilietą ir užkilti autobusu + keltu + autobusu. Mes lipome, bet pusiaukelėje, dėl nenutirpusio sniego ir nuošliaužų, taku buvo draudžiama eit. Teko pusiaukelėje prašytis priimamiems į autobusą ir pirkti bilietą. Kylant savo jėgomis, reikia įsivertinti ar pajėgsite užkilti, nes maršrutas gana ilgas. Ko gero geriau į viršų užkilt autobusu ir hikinti iš ten prasidendančiais maršrutais (netikrinau kokie jie).
Nusileidę, dar aplankėme tarpeklį „Sigmund-Thun-Klamm” (https://g.page/sigmund-thun-klamm?share). Must see.
4 diena
Grosgloknerio Alpių kelias. Must see. Bevažiuojant keliu yra nemažai vietų sustot ir trumpai pasivaikščiot.
Mes dar padarėme didesnį ~3 val. žygį: http://share.mapbbcode.org/pypph . Vaizdai nepakartojami. Jei būtume turėję daugiau laiko, būtume ir daugiau pahikinę.
Kadangi bilietas į Grosglokner labai brangus, o berods kelių dienų bilietas ne daug brangesnis, verta pasilikti šiame kely (jame esančiuose „hut‘uose“, o gal ir kempinguose, jei tokių yra – netikrinau) bent keletą dienų ir susiplanuoti ilgesnius hikinimo maršrutus. Mes buvome tik 1 dieną, o į Kapruną grįžome pro kitą išvažiavimą – per Lienco miestelį. Gavosi didžiulis ratas bei važiavimas per mokamą tunelį, todėl antrą kartą taip nedarytume. Vis tik, jei pasilikt kelyje daugiau dienų – kodėl gi ne. Važiuojant per kitą išvažiavimą, pakeliui ar šiek tiek į šoną yra vienas kitas krioklys, bet mes jų nespėjome aplankyti.
5 diena
Palikome Kaprun kempingą. Apvažiavome „Zell am See“ (https://goo.gl/maps/UKuzY5uT4xjcBQip6). Tiesą pasakius nebeprisimenu, ar jis mus kuo nors pakerėjo 🙂
Nuvykome prie aukščiausio Europoje „Krimmler” krioklio (https://goo.gl/maps/nnUKnZNXNjAFco9Y8). Must see.
Lauke tvyro 38 laipsnių karštis. Į kalnus kopti sunku. Bandome paieškot maršrutų kurie nereikalauja kopimo. Nusprendėme pabandyti nuvažiuoti prie Izaar upės. Atvykę į kempingą netoli upės, jo nepasirinkome, nes pasirodė nejaukus. Todėl apsistojome kempinge prie Leutash miestelio (https://goo.gl/maps/Ftcjef7TvoWoVQKu6). Labai modernus, aukštos klasės kempingas. Tiesa – dar brangesnis nei prieš tai buvęs, bet savo kainos vertas.
6 diena
Atvažiuojame ir automobilį paliekame „Parkplatz Scharnitz” (https://goo.gl/maps/N7Zo5idnMFf2STi89). Parkingas, kaip ir visur Austrijoje, mokamas. Taupantiems pinigus, geriau apsistoti tame nejaukiame kempinge netoliese 🙂
Einame Izaar upės kairiuoju krantu. Karštis vis dar netoli 40 laipsnių. Įspūdingi upės vaizdai. Neplanavę, prieiname nuorodas į „Gleirschklamm” (https://goo.gl/maps/kaawEirZin1L377HA). Deja, bet dėl po žiemos apgadinto tako, praėjimas buvo draudžiamas. Manau, turėtų būti įspūdingas tarpeklis ir, nesant apribojimų, būtina aplankyti. Grįžtame kairiuoju upės krantu.
Palei upę važiavo daug dviratininkų. Kažkur šalia parkingo turėtų būti dviračių nuoma. Manau verta išsinuomuoti ir pavažiuoti ilgesnį maršrutą palei upę.
Grįžtame į kempingą.
7 diena
Nuvažiuojame iki keltuvo „Bergbahnen Rosshütte” (https://goo.gl/maps/KoGyP7pPk9nqFRZa9). Žygiuojame į „Reither Spitze” (https://goo.gl/maps/edqk8iys8E1WCspD6).
Žaliai pažymėtas mūsų maršrutas:
Grįžtame į kempingą.
8 diena
Paliekame kempingą. Nuvykstame iki „Leutasch Gorger” – pažintinio tako tarpeklyje (https://goo.gl/maps/QM6oEHYnqn6kPSjd8). Gražus, bet ne toks įspūdingas kaip „Sigmund-Thun-Klamm”. Gal dėl to, kad tai jau ne pirmas tarpeklis kurį matome.
Važiuojame iki „Parkplatz Stupfer (P2)” (https://goo.gl/maps/af5TpxijNL68Et5dA). Paliekame automobilį ir einame palei „Leutascher Ache” upę. Randame daugiau parkingų, nuo kurių prasideda hikinimo maršrutai į kalnus. Turint laiko, manau tikrai verta skirti atskirą dieną vienu iš jų pahikinti.
Trumpam paliekame kalnus ir nusileidžiame žemyn į kempingą prie Insbruko „Farm Camping” (https://goo.gl/maps/on4q6AqRsUG1yRje9). Erdvus, nebrangus, netoli miesto esantis kempingas. Šalia esančiame restorane paragaujame labai skanaus KrustenBraten patiekalo.
9 diena
Važiuojame į „Kühtai” (https://goo.gl/maps/LEAD53Lsswmvroch6). Pakylame keltuvu. Nužygiuojame iki „Finstertaler-Damm Denkmal” užtvankos (https://goo.gl/maps/sGyVxHpbbrnwshSPA). Norime nueiti iki „Sulzkogel” (https://goo.gl/maps/DEJbcvrAQrPJxaTy7), bet takui kylant į viršų, jis tampa padengtas sniegu ir tenka grįžti. Bandome eiti kitais takais, bet patenkame į audrą. Kiaurai peršlapę ir išgąsdinti griaustinio, grįžtame į automobilį.
10 diena
Kalnai jau pradeda atsibosti. Važiuojame aplankyti Insbruko. Automobilį paliekame mokamoje požeminėje prekybos centro aikštelėje. Pasivaikštome po miestą.
Apie 17 val. pajudame link Lietuvos per Vokietiją. Kažkur vidury Lenkijos naktį pasnaudžiame automobilyje. Kitos dienos pavakarę parvykstame namo.