Rotušės aikštė – Dainų slėnis – S. Dariaus ir S. Girėno g.
Maršruto ilgis – 6,41 km.
Maršrutą pradėkite miesto centre, prie Turizmo informacijos centro (Rotušės a. 14A). J. Basanavičiaus gatve pateksite į Kurorto parką, kur jus pasitiks medinių skulptūrų ir atrakcionų parkas „Drevinskas”. Jis įrengtas pagal Alytuje gyvenusio ir kūrusio Hanso Kristiano Anderseno premijos laureato Anzelmo Matučio eilėraščių motyvus. Kitoje J. Basanavičiaus g. pusėje yra A. Matučio g. Čia, name, pažymėtame numeriu 8, ilgą laiką poetas gyveno ir kūrė. Šiandien šiame name įkurtas vaikų poeto memorialinis muziejus, kurį galite aplankyti, per daug neišsukdami nuo pagrindinio maršruto. (Lankytojai A. Matučio memorialiniame muziejuje priimami: pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00-17.00 val.; penktadieniais 8.00-16.00 val. Bilietų kainos: suaugusiems – 2 Lt; moksleiviams ir studentams – 1 Lt. Trečiadieniais ekspozicija lankoma nemokamai).
Tęsdami kelionę Kurorto parku, kiek toliau išvysite Nemuno senvagėje susiformavusį Dailidės ežerėlį su paplūdimiu. Jį pravažiavę, važiuodami link Nemuno, pasieksite Dainų slėnį. Jame jau praėjusio amžiaus pradžioje buvo rengiamos vakaronės ir dainų šventės. Čia pat, ant buvusio geležinkelio pylimo, iškilusi V. Kančiausko skulptūra „Lelijos žiedas”, pastatyta 1981 metais, minint Alytaus miesto 400 metų Magdeburgo teisių jubiliejų.
Kitapus Nemuno atsiveria puiki panorama – didingas Alytaus piliakalnio vaizdas ir jo papėdę puošiančios medžio skulptūros. Pakilę ant buvusio pylimo (šiandien čia įrengtas Sveikatos takas) juo galite grįžti į miesto centrą. Pravažiavę A.Baranausko g. ir Sveikatos tako sankirtą, prie senosios geležinkelio stoties (Gardino g. 14) sukite į dešinę – taip pateksite į Gardino g. Netrukus vėl sukite į dešinę – pateksite į Margio g. Važiuodami tiesiai pasieksite žalią, medinę Dailiųjų amatų mokyklą. Kadaise čia buvo įsikūrusi pirmoji miesto gimnazija. Visai greta auga Miesto sodas, garsėjantis savo rožynais ir augalų bei medžių įvairove (viso jame auga 46 rūšys skirtingų medžių ir augalų).
Nepriklausomybės aikštėje išdidžiai stovi „Laisvės angelo” paminklas, pagerbiantis žuvusiųjų už Lietuvos nepriklausomybę atminimą. Šalia, Kurorto parko skverelyje, galima pamatyti tautos kančių įamžinimo memorialą „Nurimęs varpas” . Jis tarsi sutelkė į vieną vietą mieste išsklaidytus tautos rezistencinių kovų atminimo simbolius. Memorialas skirtas politiniams kaliniams ir tremtiniams, Dainavos apygardos partizanams, taip pat 1941 metų birželio 22-28 dienų Lietuvos kariuomenės sukilėliams pagerbti. Memorialo autoriai – skulptorius Stasys Žirgulis ir architektas Leonas Adomkus. Čia auga Lietuvos Nepriklausomybės garbei pasodintas ąžuoliukas, stovi kryžius, skirtas atminti 1991 m. sausio 13 d. įvykius. Jei į Rotušės aikštę iš Miesto sodo nutarsite grįžti S.Dariaus ir S.Girėno g., pamatysite dar vieną miesto architektūros paminklą – Alytaus A.Juozapavičiaus vardo šaulių namus (Dariaus ir S. Girėno g. 10). Šis pastatas įdomus statybos sprendimu: pusė pastato medinio, pusė – mūrinio. Beje, jis beveik visiškai išliko toks, koks ir buvo pastatytas praėjusio amžiaus ketvirtame dešimtmetyje.
Didžioji maršruto dalis driekiasi parkų arba specialiai dviračiams pritaikytais takais, todėl maršrutas yra pakankamai saugus. Juo gali vykti ir pradedantieji dviratininkai.
Maršrutą atsiuntė: Evelina Lingevičiūtė
Nuotraukų autoriai: Neringa Andrijauskaitė, Galina Tamošiūnienė, Birutė Malaškevičiūtė.