Nuostabūs Kinijos imperatorių rūmai, kuriuos 500 metų slėpė aukšta mūro siena, daugelį metų buvo neprieinami ne tik turistams, bet ir visiems paprastiems žmonėms. Kinų valdovai laikė save pasaulio viešpačiais – “dangaus sūnumis”, todėl niekam nebuvo leidžiama žvalgytis nei į juos, nei į jų būstą.


Šią paslaptingą vietą ilgus šimtmečius galėjo pamatyti nebent tie, kam teko laimė tenai darbuotis ar būti pakviestiems. Penkis šimtmečius čia gyveno 24 „dangaus sūnūs“, Kinijos imperijos, kuri tūkstantmečius dominavo Tolimuosiuose Rytuose, valdovai. Tuo metu akylai saugomame imperatorių mieste vyko tai, kas turėjo įtakos milžiniškos valstybės, žemyno ir viso Pasaulio likimams.


Pagrindinis Uždraustojo miesto projektas buvo sukurtas 1406-1420 metais imperatoriaus Juandžango įsakymu. Jis nusprendė Kinijos sostinę iš Nankingo perkelti į Pekiną. Pastatytuose rūmuose nuolatos gyveno tik imperatorius su jaunesniosiomis žmonomis bei eunuchais, nes suaugusiems vyrams buvo draudžiama nakvoti rūmų teritorijoje. Už tokį nusižengimą grėsė net mirties bausmė.


Dabar tai didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje. Buvusios Kinijos imperijos galybės bei turtų simbolis. Rūmai užima didžiulę ir tankiai užstatytą, beveik 1 km2 teritoriją. Čia įrengti nuostabūs sodai, šventyklos, virtuvės ir haremas. Visa tai tam, kad būtų tenkinama kiekviena imperatoriaus užgaida.


Sakoma, jog visoje teritorijoje yra 9999 patalpos, juk reikėjo kažkur apgyvendinti visą imperatorių aptarnaujantį personalą. Pagal kinų papročius, valdovas galėjo turėti tris žmonas, šešias meilužes ir septyniasdešimt dvi suguloves, tačiau pasakojama, jog pasitaikydavo tokių, kuriems ir to būdavę maža. Ilgainiui paaiškėjo, jog kai kurie Kinijos valdovai turėdavę arti 2000 sugulovių. Kad nekiltų painiavos, jos dėvėdavo aukso kabučius, kuriuose būdavo pažymimas vardas, gimimo laikas ir vieta. Tokių pakabučių Uždraustame mieste dabar galima išvysti ne vieną.


Tiesa, imperatorių rezidencija amžiams bėgant ne kartą buvo perstatoma, mediniai pastatai dažnai sunykdavo gaisruose iki pamatų, todėl daugumai jų dabar tėra 300 metų.


Galinga 12 metrų aukščio siena ir 50 metrų pločio griovys juosia uždraustą miestą nuo išorinio pasaulio. Ilgus metus Pekine buvo draudžiama statyti pastatus, aukštesnius nei Uždraustajame mieste, nes niekas negalėjo būti aukščiau „dangaus sūnų“. Simetriškai išdėstyti pastati turėjo padėti išlaikyti ramybę ir pusiausvyrą.


Dabar Uždraustas miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir nuo tada, kai čia įsilaužė Mao Dze Duno komunistai, rūmai yra atviri turistams.


Visa teritorija padalinta į dvi dalis: pietinę (paprastai vadinamą Vidiniukiemu) ir šiaurinę (vadinamą Išoriniu kiemu). Pietinėje pusėje išvysite įdpūdingiausius pastatus, vartus ir paviljonus. Šiaurinėje rezidencijos dalyje įsikūrę privatūs apartamentai, imperatorienės bei daugybės imperatoriaus favoričių rūmai, o pakraštyje driekiasi sodas.


Rūmuose imperatoriai per šimtmečius yra sukaupę puikią meno kolekciją su daugau nei milijonu įdomiausių eksponatų. Imperatoriai kolekcionavo porcelianą, bronzos, lako ir dramblio kaulo dirbinius ir visokiausius mechanizmus, ypač dailiai puoštus laikrodžius. Dažnai jie buvo atsiunčiami imperatoriams kaip dovanos. Taip pat nemažai sukaupta tradicinės kinų dailės ir kaligrafijos darbų. Per vieną dieną Uždrausto miesto apžiūrėti neįmanoma.


Darbo laikas: nuo 8.30 iki 19 val.
Bilieto kaina: apie 20Lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *