„Strombolis! Kur nuneša Jus vaizduotė, išgirdus šį žodį!” – rašė Žiulis Vernas savo knygoje „Kelionė į Žemės centrą“.
Įsitaisiusi šiauriau Sicilijos, 12,6 kvadratinių kilometrų dydžio Strombolio sala išties yra retas gamtos stebuklas.
900 metrų virš jūros lygio iškilęs Strombolis yra vienas iš kelių, nuolatos aktyvių Pasaulio ugnikalnių. Jis per dieną išsiveržia dešimtis kartų ir su kiekvienu mažiausiu sprogimu, aukštai į dangų iššaunama magma bei karštos lavos upeliai pasipila į jūrą.
Tris kartus, per pastaruosius 100 metų, įvyko didesni išsiveržimai. Paskutinis iš jų – 2003 metais. Šie išsiveržimai buvo pakankamai dideli, nusinešę salos gyventojų gyvybes ir savo kelyje sunaikinę daugybę kaimų.
Nuo 2003 metų, net dvejus sekančius metus, vulkanas buvo uždarytas turistams. Dabar retai pasitaiko tokie dideli vulkano išsiveržimai, todėl turistai vėl laukiami. Tačiau patys lankytojai, nusprendę apsilankyti Strombolyje, iki šiol prisiima visą atsakomybę už savo saugumą.
Žygius į ugnikalnio viršų organizuoja net keletas kompanijų. Įdomiausi turai prasideda saulėlydžio metu, nes Stombolis kaip ir visi kiti vulkanai, didingiausiai atrodo prieblandoje. Kelionė iki ugnikalnio viršaus trunka maždaug 3 valandas. Kalnas neaukštas, bet rūstus ir atšiaurus, todėl negali būti neįvertintas. Užlipę į viršų turistai gali jame užsibūti ne ilgiau kaip vieną valandą. Toks įstatymas. Jei į ugnikalnį išsiruošite vakare ir savarankiškai, tuomet turėkite omenyje, kad kelionė žemyn vyks visiškoje tamsoje ir reikės žibintuvėlio.
O jei ieškote žygių organizatorių, tai labiausiai rekomenduojama yra Magmatrek. Ekskursija su jais kainuoja apie 25 Eurų. Daugiau informacijos rasite: magmatrek.it