Tuhalos regionas, esantis šiaurinėje Estijos dalyje, vietinius gyventojus ir atvykėlius jau tūkstančius metų žavi vienu unikaliausiu gamtos reiškiniu pasaulyje – „Raganų šuliniu“. Iš pirmos žvilgsnio, tai niekuo neišsiskiriantis 2,5 metrų gylio šulinys. Lygiai toks pats kaip ir daugelis kitų. Bet po praūžusių didesnių liūčių Estijoje „Raganų šulinys“ pradeda kunkuliuoti ir jame esantis vanduo liejasi per kraštus, užtvindydamas visą teritoriją. Tai gali tęstis visą dieną, o kartais ir ištisas savaites.
Vietiniai gyventojai dėl to kaltina raganas. Legendoje sakoma, kad retkarčiais raganos, susirinkusios į po žeme esančią sauną, prausiasi, maudosi, plaka save vantomis, o saunos garai ir raganų keliamas požeminis sąmyšis tuo metu trykšta iš šulinio.
Mokslininkai aiškina, kad šis keistas gamtos reiškinys nutinka tada, kai požeminė Tuhalos upė negali suspėti pernešti vandens pertekliaus, susikaupusio po stiprių liūčių, todėl vanduo pasišalina per šulinį. Bet Tuhalos žmonių šis paaiškinimas nedomina. Jiems labiau patinka gyventi burtų supamame pasaulyje, tikėti žmonėmis, kurie tvirtina matę virš šio miesto skraidančių degančių velnių, ir pritarti manantiems, kad tai estiško dievo Taara apraiška.
Visiškai nesvarbūs jokie spėjimai apie šį šulinį. Svarbiausia, lankantis Estijoje, pamatyti „Raganų šulinį“.
Kai už lango be perstojo pliaupia lietus, prisiminkite, kad ir tokiu oru visai netoli mūsų galima stebėti neįprastą gamtos reginį.
Gražiai labai papasakota, taip ir dvelkia mistika 🙂