Labai retas gamtos reiškinys – kasmet, pusei metų, 10 metrų gylio ežero dugne, paskandindamas vieną gražiausių Austrijos turistinių maršrutų pėstiesiems.
Žaliasis ežeras yra įsitaisęs Hochschwab kalno papėdėje, Štirijos žemėje, Austrijos vidurio pietuose ir priskiriamas vienam keisčiausių gamtos reiškinių Pasaulyje. Šaltais žiemos mėnesiais ši vieta sausa. Čia įkurtas jaukus parkas, į kurį mėgsta užklysti keliautojai, norėdami praleisti laiką atokiau nuo miesto chaoso.
Bet vos pakilus oro temperatūrai, sniegas ir ledas, dengiantis artimiausių kalnų viršūnes, pradeda tirpti. Vanduo upeliais teka žemyn, krištolo skaidrumo vanduo pripildo apačioje esančią daubą ir nuostabusis kalnų parkas pasislepia po vandeniu.
Žuvys plaukioja tarp medinių suolelių, ežero dugne siūbuoja žolė ir medžiai. Po vandeniu atsidūrę keliai ir net tiltai, sukuria siurrealistinės vietovės pojūtį. Todėl viso pasaulio narai yra be galo pamėgę šią neeilinę vietą, nors kiekvieną, pasinėrusį į Žaliojo ežero pasaulį, apima jausmas, kad jis labiau priklauso sausumai nei vandens pasauliui. Iš tiesų, taip juk ir yra, – bent jau šešis mėnesius per metus.
Vandens lygis Žaliajame ežere kinta nuo 1 – 2 iki 10 metrų. Labiausiai Žaliojo ežero vandenys būna patvinę vasaros pradžioje, t.y birželio mėnesį. Tai geriausias mėnuo tiems, kas nekantrauja sužinoti, kaip atrodo sausumos pasaulis po vandeniu.