Keliaujant tylia ir palyginus nykia Agua Negros perėja, vinguriuojančia plikomis Andų kalnų viršūnėmis, Čilės ir Angentinos pasienyje, galima išvysti įspūdingų penitentų gretas, išsirikiavusias stačiose šios perėjos įkalnėse.
Penitentai (isp.k. Penitentes) – tai tviskančios sušalusio sniego smailės, dažnai siekiančios suaugusio žmogaus ūgį. Bet pasitaiko ir siekiančių net 6 metrus. Penitentai dažnai sutinkami Andų kalnų aukštikalnėse, siekiančiose daugiau kaip 4000 metrų aukštį.
Ilgą laiką šiuos įspūdingus darinius gaubė paslaptis. Pirmasis jų kilmę 1839 metais bandė išaiškinti Darvinas. Jis tvirtino, kad šiuos nepaprastus kūrinius suformuoja stiprūs Andų kalnų vėjai. O štai, sniego smailių formos kilmės teoriją pirmasis iškėlė argentiniečių geologas Luciano`as Roque`as Catalano`as 1926 m. Pasak mokslininko, sniego smailių formą lemia elektrinis krūvis, kurį sužadina ultravioletinis spinduliavimas ir sausas Andų kalnų oras. Dieną sniegui tirpstant, o naktį vėl sušąlant, elektros laukai traukia sniego kristalus statmenu Žemės magnetiniam laukui kampu. Dėl šios priežąsties visos sušalusio sniego figūros stovi vienodai išsirietusios rytvakarių kryptimi.
Aiškinama, kad sušalusio sniego smailės pavadintos Penitentais, dėl panašumo į Didžiosios savaitės procesijose dalyvaujančius baltai apsigobusius atgailautojus.
Mūsų žemėlapyje nurodytos Agua Negros perėjos koordinatės. Ji jungia Čilėje esantį La Serenos miestą su Argentinos San Chuano provincija. Sakoma, kad tai viena iš aukščiausių automobiliu pasiekiamų perėjų pasaulyje. Tviskančių penitentų gretos rikiuojasi aukštesnėse šios perėjos įkalnėse.