Tankiame miške, ten, kur vaizdingo kalno papėdėje teka srauni upė, rasite po atviru dangumi įsikūrusią Jaltos Pasakų pievą (rus.k. Polyana Skazok (Поляна сказок)).


Šioje vaizdingoje ir natūralioje vietovėje slepiasi beveik 300 mįslingų, geriausių meistrų rankomis išdrožinėtų skulptūrų. Caraitis Ivanas, princesė Vasilisa, vilkas pilkas, ugninis paukštis, baba-jaga (liet.k. ragana) ir jos trobelė ant vištos kojelės, džiaugsmingai pasitinka visus parko lankytojus.


Dauguma „Pasakų pievos” skulptūrų supažindina lankytojus su rusiškomis tradicijomis bei atvaizduoja rusų tautos herojus ir herojines. Tačiau nesvetimi parkui ir kitų tautų pasakų ir knygų personažai. Raudonkepuraitė, Pinokis, Daktaras Aiskauda, trys paršiukai, Snieguolė ir septyni nykštukai –  keli iš jų, pasislėpę tarp tankių vietovės medžių.


Šiame žavingame parke, kiekvienas, vis dar jaunas širdyje, gali maloniai praleisti laiką. Čia smagu tiek mažiesiems lankytojams, tiek dideliems, todėl parke laukiami visi. Vasaros metu čia dažnai rengiami vaidinimai.


Jaltos pasakų parkui jau daugiau nei 60 metų. Pirmą kartą parkas atsidarė 1970 metais ir žaibiškai išpopuliarėjo. Dabar tai labai populiari Krymo lankytina vieta. Oficialiai Pasakų parką aplanko apie 150 tūkst. lankytojų kasmet.


Vos už kelių žingsnių, prie parko, yra įsikūręs privatus Jaltos zoologijos sodas su draugiškais gyvūnais. Tikra atrakcija vaikams!

Daugiau informacijos apie „Pasakų pievą” rasite: www.polyana-skazok.org.ua

2 thoughts on “Pasakų pieva”
  1. Labai smalsu būtų man pamatyti, tik vienas pastebėjimas: arba man su matematika kažkas ne taip, arba aprašyme netiksliai pastebėta: sakoma, kad parkui daugiau nei 60 metų, nors atidarytas pirmą kartą 1970. Kažkas ne taip ten 🙂

  2. Nėra klaidos. Tiesiog parkas sukurtas daug seniau, nei buvo oficialiai atidarytas visuomenei. „Pasakų pievos” istoriją rusų kalba galima paskaityti: [url]http://www.polyana-skazok.org.ua/index.php?go=Content3[/url]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *