Italijos menininkas Giuliano Mauri buvo garsus „natūralios architektūros” kūrėjas, supinantis organines medžiagas, pavyzdžiui medžių ir krūmų šakas, į didelio mąsto lauko meninius kūrinius. Nors, dėl medžiagų savybių su kuriomis jis dirbo, didžioji jo darbų dalis buvo tik laikinai, tačiau, 2001 metais Mauri sukurta Katedra padėjo rimtus pamatus, netoli šiaurinio Italijos miesto Bergamo, iškilti gyvai Medžių Katedrai. Visa tai dėka Mauri meilės medžiams ir gamtai.
Kuriant Medžių Katedrą medžiai buvo auginami taip, kad ateityje suformuotų Katedros sienas ir stogą. Dabar gyvą Katedrą sudaro 42 eglių kamienų kolonos bei susivijusios lazdynų ir kaštonų šakos. Tai atraminė struktūra pasodintiems 42 bukams, kurie toliau augs ir formuos natūralias ir gyvas Medžių Katedros sienas. Kaip ir buvo planuota, šios atraminės struktūros, laikui bėgant ir bukams augant, išnyks, užleisdamos vietą vien gyviems augalams.
2009 metais, mirus menininkui, ši Medžių Katedra tarytum tapo paminklu jo darbams ir gyvenimui atminti. Šis projektas yra ir duoklė menininkui, ir Bergamo miesto įnašas į Tarptautinius Biologinės Įvairovės Metus.
Medžių Katedra stovi Areros kalno papėdėje, Bergamo apylinkėse. Ji užima 650 m2 plotą, yra daugiau nei 28 metrų ilgio ir beveik 25 metrų pločio. Katedros aukštis kinta nuo 5 iki 22 metrų. Jos lankymas – nemokamas.
Daugiau informacijos: www.cattedralevegetale.oltreilcolle.info