Mamuro ola (serb.k Mermerna pećina) – tai karstinė kalkakmenio uola, aptikta Prištinos apylinkėse, esančiame Donė Gadimlės (serb.k. Donje Gadimlje) kaimelyje, Kosove. Ola nutolusi apie 360 km. nuo Belgrado ir apie 65 km nuo Skopjės miesto.
Įėjimą į Marmuro olą 1966 metais aptiko Ahmetas Ditis, statydamas savo namui priestatą. Tik 1976 ji buvo atsiverta turistams. Dabar urve yra keturios atskiros dalys: Holas ir Vakarinė, Šiaurinė bei Rytinė galerijos. Tačiau didžioji Marmuro olos dalis vis dar tebėra neištirta; o purvu ir žvyru užpildyti koridoriai vis dar laukia, kol bus atrasti.
Kol kas, ištyrinėtas Marmuro olos ilgis siekia 1260 metrų. Pirmi 440 metrai atkarpos yra atvira turistams. Temperatūra oloje siekia 12-15C, o drėgmė tik šiek tiek mažesnė nei 100%, todėl lengvas megztukas lendant į ją, nepamaišytų.
Patekę į Marmuro olą, susiduriate su neįtikėtinai retu ir nuostabiu reiškiniu – prieš pat Jūsų akis kalkakmenis virsta į marmurą. Temperatūrų ir slėgio kaita požemyje transformuoja pagrindinę kalkakmenio struktūrą. Jo kristalai priverčiami kitaip išsidėstyti ir pasikeičia į aragonitą, o galiausiai į marmurą. Šis procesas Marmuro oloje vyksta šią akimirką. Todėl, apsilankę oloje ir vaikštinėdami po ją, nesunkiai pasijusite patekę į magišką spalvoto marmuro, keistų formų aragonito kristalų ir stalaktitų bei stalagmitų karalystę. Ypač įdomūs Marmuro olos objektai: Didysis ežeras, Krištolinė salė, Krištolo ežeras, Perlinės kolonos… O štai, Marmuro olos skliautą puošiantys stalaktitai siekia net 5 metrus ilgio. Jie padengti smulkiais smaigais, kurie yra dar viena unikali šios olos ypatybė.
Įvairių formų uolų dariniai Marmuro oloje pasižymi didele spalvų įvairove. Aragonito kristalai kinta nuo baltų iki sodriai raudonų su visais tarpiniais atspalviais. Jums belieka tik grožėtis ir stebėtis tais procesais, kurie nuolat vyksta šiame giliai stebuklingame požemių pasaulyje.
Marmuro ola – vienintelė lankytojams atvira ola Kosove. Tai viena įdomiausių lankytinų vietų visoje šalies teritorijoje.