Vakarinėje Madagaskaro salos pakrantėje tįso sunkiai pasiekiamas Cingi de Bemarahos gamtos rezervatas (malag.k Tsingin’ny Bemaraha). Jis garsėja išlikusiais nepaliestais senoviniais mangrovių miškais ir juose gyvenančiomis įvairiomis retomis lemūrų ir paukščių rūšimis. Tačiau labiausiai tarp keliautojų šią vietovę populiarina – įstabūs karstiniais reljefo dariniai – akmeniniai bokštai su dantytomis smailėmis, giliais kanjonais ir neįveikiamais olų bei tunelių labirintais, tarp kurių veisiasi įvairūs reti augalai ir gyvūnai.


Šis įspūdingas Madagaskaro akmenų miškas susiformavo prieš milijonus metų, iš Jūros periode susikaupusių nusėdusių porėtų uolienų klodų. Ištisus tūkstantmečius kalkakmenį plovė lietus ir ardė vėjas. Laikui bėgant uolienos iro, tirpo, eižėjo, kol galiausiai akmeniui suteikė tai, ką galime Madagaskare išvysti dabar – akmenų mišką su į viršų išsistiebusiomis aukštomis, plonomis, dantytomis smailėmis bei spygliais. Kai kurie dariniai siekia net 800 metrų aukštį ir vietine malagasių kalba yra vadinami “Tsingy”. Išvertus į lietuvių kalbą pažodžiui, reiškia “kur niekas negali keliauti basas”. Taip taikliai yra apibūdintas šis Madagaskaro badlandas. Keliauti po šią vietovę be tvirtų batų ne tik kad neįmanoma, bet,  net ir alpinistiniu inventoriumi apsišarvavę tyrinėtojai, čia patiria daug iššūkių, mat akmeninių smailių viršūnės yra plonos, plikos ir aštrios lyg peilis.


Madagaskaro akmenų miškas – tai neįtikėtinas gamtos stebuklas, nepamirštamas reginys, kurį be galo įdomu aplankyti, viešint Madagaskare.


Turistinėms reikmėms yra pritaikyta pietinė Cingi regiono dalis. Čia yra įrengti įvairių sudėtingumo kategorijų turistiniai takai pėstiesiems. Sunkiau praeinamose vietovėse pastatyti tilteliai, geležinės kopėčios ar net mediniai takeliai. Vaizdingiausiose vietovėse įkurtos apžvalgos aikštelės, nuo kurių iš viršaus atsiveria puiki panorama į akmeninių smailių ir bokštelių jūrą. Bet po vietovę galima keliauti tik su vietiniu gidu. Įėjimo kaina siekia vos 25,000Ar (US$12), įskaitant vietinį gidą ir kelionei reikalingos įrangos nuomą.


Parko teritoriją pasiekti nėra lengva. Artimiausias Moradavos miestas, esti net už 150 kilometrų ir įveikti tenka sunkiai pravažiuojamus kelius.


Neįveikiama akmeninio miško siena supa didelę vešinčio miško dalį iš vakarinės pusės. Čia akmeniai medžiai tarnauja kaip natūralus barjeras tarp žmogaus ir laukinės gamtos. Todėl Cingi Bemaraha išlieka turtinga neįprastomis gyvūnų ir augalų populiacijomis. Izoliuotose šiaurinėse gamtos rezervato teritorijose dažnai aptinkamos anksčiau mums nežinomos, naujos gyvūnų rūšys, pavyzdžiui lemūrų, varlių ir šikšnosparnių. Todėl ši dalis yra saugoma ypač griežtai.


1990 metais Cingi de Bemarahos gamtos rezervatas buvo paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo paminklu. Viso rezervato teritorija dabar užima 666 kvadratinių kilometrų plotą.


Panašūs akmeniniai miškai sutinkami Kinijoje ir Bulgarijoje, tačiau Madagaskaro akmenų miškas vis dar išsiskiria natūralumu. Jis išlieka laukinis ir beveik nepaliestas, o tai – ypatingai žavu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *