Kai kuriose šiuolaikinio Londono miesto dalyse iki šiol galite išvysti senos išorinės Londono sienos fragmentus. Jie išsibarstę po judrias miesto gatves: kai kur paslaptingai įsipynę į naujoviškus pastatus ar tykiai styrantys kiemų pakampėse.


Kadaise ši siena juosė visą istorinį Londono miestą. Ištisus šimtmečius, iki viduramžių, ji žymėjo miesto ribas ir funkcionavo kaip svarbi gynybinė linija. Siena puikiai atspindi istorines miesto šaknis ir saugo šimtmečių senumo paslaptis. Tačiau šiandien tūkstančiai žmonių kasdien praeina pro šios sienos likučius, ne tik nežinodami apie šių griuvėsių istorinę svarbą, bet dažniausiai apie juos nieko neįtardami.


Londono sieną pastatė romėnai prieš du tūkstantmečius, maždaug tarp 190 ir 225 metų. Kartu su Adriano siena tai buvo vienas didžiausių statybos užmojų, įgyvendintų romėniškoje Britanijoje. Baigta statyti Londono siena buvo maždaug 5 kilometrų ilgio, 2-3 metrų pločio ir juosė maždaug 130 ha teritoriją. Ji siekė 6 metrų aukštį.


Šiandien, tik labai nedidelė Londono sienos dalis yra išlikusi. Po didmiestį išsibarstę jos griuvėsiai – apleisti ir neprižiūrimi, lyg būtų visiškai nereikšmingi. Todėl nieko nežinant – juos be galo sunku pastebėti. Bene įspūdingiausias istorinės sienos fragmentas stovi Cooper‘s Row gatvėje. Ją supa ultramodernūs stikliniai pastai ir atrodo, kad čia miesto praeitis bei ateitis susilieja.


Vieną didžiausių ir lengviausiai turistams pasiekiamų Londono sienos griuvėsių fragmentų galite apžiūrėti šalia Tower Hill metro stotelės. Dar vieną mažą jos dalį sutiksite Londono muziejaus teritorijoje.


Smalsiems turistams verta žinoti, kad palei žymiąją sieną dabar veda Londono sienos kelias. Keliaudami juo galite apžiūrėti įdomiausias išlikusias sienos vietas. Žinodami apie jas, pastebėsite net ir nesužymėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *