Olandija garsi savo vėjo malūnais. Teigiama, jog kažkada šioje šalyje jų stovėjo apie dešimt tūkstančių. Šiandieną Olandijoje malūnų galima suskaičiuoti net dešimt kartų mažiau – per tūkstantį – bet vis vien turbūt daugiau nei bet kokioje kitoje Pasaulio šalyje. Ir vargu ar rasite tiek daug senovinių vėjo malūnų vienoje vietoje, kiek stovi Kinderdeike (ol.k. Kinderdijk) – nedideliame kaimelyje, pietų Olandijos provincijoje, išsidėsčiusiame Leko ir Nordo upių sankirtoje.
Čia, maždaug 2 km2. teritorijoje, apie 1740 metus, polderių nusausinimui ir potvynių kontrolei buvo pastatyta net 19 vėjo malūnų. Neįtikėtina, bet visi jie išliko iki šių dienų ir dauguma vis dar veikia. Dabar tai yra stambiausia vienoje vietoje esanti senovinių vėjo malūnų sistema turbūt ne tik Olandijoje, bet ir visoje mūsų Žemėje.
Kanalų išraižytose pievose stūksantys Kinderdeiko malūnai vis dar atrodo nepakartojamai ir įspūdingai. Visai nekeista, jog tai yra didelė ir populiari vietovės įžimybė – gausiai lankoma turistų.
Nuo 1997 metų Kinderdeiko malūnai yra saugomi UNESCO. Teigiama, jog jie svarbūs ne tik kaip istorinis paveldas ar reikšmingi ūkinės paskirties objektai, bet pasakojama, jog karo metu, pagal jų padėtį sąjungininkų lakūnai ir kariai galėdavo nustatyti karinę situaciją Olandijoje ir šių malūnų dėka buvo slaptai perduodama svarbi informacija.
Kinderdeiko žemėlapis: