Chouaros odų raugykla Fese – tai tradicinės XI amžiaus dirbtuvės po atviru dangumi, kur tiek amatas, tiek vieta gyvuoja nepakitę jau daugiau nei 9 tūkstančius metų.
Į odų raugyklą Fese gyvūnų kailiai atgabenami asiliukais ir čia nuo pradžios iki pabaigos yra apdirbami senoviniu būdu: mirkomi didelėse kalkakmenio cisternose, pripildytose karvelių išmatomis ar karvių šlapimu, sumaišytu su įvairiais sulfatais ir rūgštimis. Vėliau jie rankomis ir kojomis išmušami iki minkštos masės, išdžiovinami saulės atokaitoje ir išdažomi natūraliais dažais visomis įmanomomis spalvomis. Labiausiai vertinama geltonos spalvos oda, kuriai išgauti naudojamas šafranas. Tradiciškai ši oda naudojama gaminant „babouche“ – apavą smailiomis nosimis.
Įspėjame apie raugykloje tvyrančią siaubingą smarvę, todėl patartina neatsisakyti priešais įėjimą siūlomų mėtų šakelių. Jomis užsikišę nosį nors šiek tiek išvengsite raugykloje tvyrančių nemalonių kvapų.
Maroko odos gamyklos yra įžymios visame Pasaulyje, o kailiai, patekę į Feso odos raugyklą, perdirbami į aukščiausios kokybės odos gaminius. Tai vieta, kurią tiesiog privalu pamatyti lankantis Fese.