Garsiausias mongolų vadas Čingischanas, XII amžiuje buvo sukūręs didžiausią visoje žmonijos istorijoje imperiją, kuri tęsėsi nuo Ramiojo vandenyno rytuose iki Elbės upės vakaruose. Suvienijęs mongolų gentis jis užkariavo Kiniją, Vidurio Aziją, Persiją ir Mongoliją.
Didžioji dalis žmonių mano, kad Čingischanas buvo negailestingas užkariautojas, kurio armijos veiksmai buvo labai žiaurūs ir niekuo pateisinami. Tačiau Mongolijoje jis vertinamas kaip nacionalinis herojus, kurio vardas puikuojasi visur – nuo reklaminių iškabų iki viešbučių ir parduotuvių pavadinimų. Net pats didingiausias Čingischano įamžinimas stovi maždaug už 54 kilometrų kelio į pietryčius nuo Mongolijos sostinės Ulan Batoro, kur bekraščių stepių apsuptyje iškyla milžiniška, ant žirgo sėdinčio Čingischano statula.
250 tonų sverianti statula yra padengta spindinčiu nerūdijančiu plienu. Ji yra 40 metrų aukščio ir stovi ant 10 metrų aukščio pagrindo, sudarančio bendrą Čingischano statulos kompleksą, kuriame įsikūręs turistų pramogų ir poilsio centras, konferencijų salė, suvenyrų parduotuvės. Antrame aukšte, į kurį lankytojai gali pakilti liftu yra įsikūręs muziejus, kelios parodų salės ir meno galerijos, bilijardinė ir restoranai. Statulos viršuje, ant arklio galvos yra įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios lankytojai gali apžvelgti apylinkes supančias stepes, pasigrožėti lyg grybais po lietaus, sudygusiomis jurtomis.
Tai didžiausia Pasaulyje sukurta raitelio ant žirgo statula, kuria tikriausiai didžiuotųsi ir pats Čingischanas. Didžiausios imperijos kūrėjas garsėjo kaip puikus raitelis ir dažnai buvo vaizduojamas su auksiniu botagu rankoje. Ir ši, oficialiai 2008 metais atidengta statula, puikiai atspindi ne tik legendinį mongolų karžygį, bet ir įamžina jo didžią galią.
Į Čingischano statulos kompleksą jau dabar yra investuota 28 milijardų mongolų tugrikų. Ateityje aplink kompleksą planuojama įrengti golfo lauką, iškasti dirbtiną ežerą, pastatyti lauko kino teatrą ir t.t. Ji turėtų tapti didžiausiu turistų traukos objektu Mongolijoje.