Bangos uola (Wave Rock) – tai vakarinėje Australijoje natūraliai susiformavusi granitinė uola. Ji panaši į milžinišką, lūžio akimirkoje sustingusią vandenyno bangą, todėl ir gavo tokį pavadinimą.
Australijos Bangos uola – nuostabus gamtos kūrinys – susiformavęs prieš 60 milijonų metų, dėl vietovėje vykstančio erozijos proceso. Ji daug milijonų metų buvo veikiama vėjo ir lietaus, palaipsniui susiformuodama tokia uola, kokią galime išvysti dabar – 15 m aukščio bei 110 m ilgio ir, primenančią lūžtančią bangą.
Ir taip jos jau neįprastą formą paryškina lietus, iš uolos paviršiaus išplaudamas mineralus. Todėl dieną uola spindi rusvai, tai gelsvai ar tamsiai pilkai. Dar didesnį kontrastą sukuria kur ne kur ant „bangos“ paviršiaus augantys dumbliai. Jų augimo vietose uola atrodo lyg būtų nudažyta juodai arba rudai, priklausomai nuo metų laiko.
Bangos uolą galite pamatyti viešėdami Australijoje. Ji yra apie 4 km. į rytus nuo mažo Haideno (Hyden) miestelio arba apie 340 km į pietryčius nuo Perto. Kasmet daugiau nei 140000 turistų aplanko šią vietovę.
Šalia Bangos uolos yra atidaryta kavinė ir laukinių gėlių parduotuvė. Greta įsteigtas gamtos parkas, o netoliese stovi senovinis Pionierių miestelis.
Aplinkinėse vietovėse galima sutikti ir kitų keistų darinių iš uolų. Pvz. visai šalia yra „Begemoto žiovulys“, „Kupros“ ar „Mulkos šikšnosparnių urvas“ ir t.t. – viskas, apie ką mes pasistengsime Jums papasakoti artimiausiu metu.
Oficiali Bangos uolos internetinė svetainė: http://www.waverock.com.au
teko aplankyti ir „Bangos uola” ir „Begemoto ziovuli” 🙂
Ten tikrai grazu 🙂