Kažkada buvusio civilizacijos centro griuvėsiai nenumaldomai nyksta dėl žmonių godumo, egoizmo ir karo. Po kolonijinių laikų plėšikavimo, nacistinio diktatoriaus režimo ir sunkių beprasmio karo padarinių, legendinis Babilono miestas dabar yra beveik nušluotas nuo Žemės paviršiaus.
Kadaise senovinis Babilono miestas buvo Mesopotamijos dinastijų sostinė. Šlovingiausius savo metus Babilono karalystė išgyveno 605-563 m.pr.Kr., valdant karaliui Nebukadnecarui II. Jo viešpatavimo metais buvo atstatyta didelė dalis išlikusių Babilono griuvėsių, įskaitant du Didžiuosius rūmus. Savo žmonai Amytai, Nebukadnecaras įrengė Kabančiuosius Babilono sodus. Juos iki šiol visi prisimename, kaip vieną iš septynių Antikos Pasaulio stebuklų.
Priversdamas išsikraustyti tūkstančius gyventojų, Nebukadnecaras II išplėtė savo valdų teritoriją ir netgi pirmą kartą istorijoje pradėjo žydų išvarymą iš savų žemių.
Dabartinio Babilono likučiai – tai krūvos sugriuvusių pastatų, kadaise sulipdytų iš purvo plytų ir išsibarsčiusių maždaug 30 kvadratinių kilometrų plote, dabartiniame Irake, į pietus nuo Bagdado.
1983 metas Irako diktatorius Sadamas Huseinas, įsivaizduodamas save Nebukadnecaro įpėdiniu, įsakė atstatyti Babiloną. Tik savaip. Kaip ir Nebukadnecaras, Huseinas pageidavo įrašyti savo vardą ant plytų, sumūrytų tiesiai ant 2500 metų griuvėsių. Vienas iš tokių įrašų skelbia: ”Valdant galingajam Sadamui Huseinui, Respublikos prezidentui. Te Dievas palaimina jį, didžiojo Irako globėją, jo atgimimo atkūrėją ir didingos civilizacijos kūrėją. Didžiojo Babilono miesto atstatymas buvo vykdomas 1987 metais.” Ties įėjimu į griuvėsius Huseinas papildomai pridėjo didžiulius savo ir Nebukadnecaro portretus.
Kadangi dauguma irakiečių vyrų kovojo kruviname Irano – Irako kare, Huseinas pasikvietė tūkstančius darbuotojų iš Sudano, kad šie sumūrytų naujas geltonas plytas ant senosios Nebukadnecaro rūmų konstrukcijos. Niekas gerai nežinojo, kaip iš tiesų atrodė šioje vietoje stovėję rūmai, tačiau tai nesustabdė Huseino įvykdyti ryškią ir skubią senosios didybės reinkarnaciją.
Baigiantis karui, Persijos įlankos vietovėje ant senojo Babilono griuvėsių, įsakė pastatyti piramidiniu šumerų zikuratai stiliumi dar vienus rūmus. Juos vėliau pavadino Sadamo kalnu. Masyvi įmantri konstrukcija beveik visiškai palaidojo originalius Babilono griuvėsius, taip įsiutindama archeologus. Huseinas net kūrė planus nutiesti tramvajaus liniją tiesiai per Babiloną. Šiuos jo planus 2003 metais sustabdė JAV invazija.
Babilonas buvo naikinamas dar prieš Huseino vykdomą miesto rekonstrukciją. Miestą daugelį amžių ardė upės ir dykuma. Kolonijiniais laikais vokiečiai iš jo pavogė ir išsivežė Ištar vartus. Jie dabar yra eksponuojami Pergamo muziejuje Berlyne. Prancūzai išlupo visus keramikinius dirbinius, o turkai, statydami užtvankas Eufrate, naudojo Babilono išlikusių konstrukcijų plytas.
Ne kiek mažiau prie vietovės naikinimo prisidėjo ir JAV okupacija. Po 2003 metų invazijos, šioje vietoje, tiesiai ant senovinių griuvėsių buvo įkurta JAV Alfa stovykla. Kai kurios išlikusios Babilono konstrukcijų dalys buvo sulygintos su žeme, norint sukurti tinkamas sraigtasparnių nusileidimo vietas ir automobilių stovėjimo aikšteles. Tankai dardėjo traiškydami senovines plytas, o Lenkijos kariai kasė griovius tiesiai per šventyklą. Iš žemės iškasti istoriniai radiniai ir kaulai buvo sužerti į bendrus smėlio maišus. Netgi šioje vietovėje įsikūrusios visos karinės pajėgos nesugebėjo sustabdyti plėšikautojų, kurie po 2003 metų nusiaubė daugiau kaip 10.000 istorinių Irako vietų ir Babiloną.
Tačiau vis dar rusena maža viltis, kad Babilonas išliks. Vien tik Huseino ego varoma rekonstrukcija Babilone buvo sustabdyta, o 2006 metais JT pareigūnai ir dabartiniai Irako vadovai pareiškė apie ketinimus atkurti Babiloną kaip kultūros centrą. Apskaičiuota, kad 95% Babilono gali slėptis po vis dar neištirtomis vietovės kalvomis. Žmonės trykšta entuziazmu, yra vykdomi archeologiniai tyrinėjimai ir vietovės restauracijos darbai, tačiau gali prireikti ištisų dešimtmečių, kol kolosalūs Babilono subjaurojimo padariniai bus panaikinti.
2009 metais Babilono miesto griuvėsiai ir Huseino rūmai savo duris atvėrė turistams.