Kaip pabėgti iš žiemos šalčių?
Turbūt ne kartą spustelėjus šaltukui svajojote, kaip dabar būtų gera atsidurti ten, kur žmonės nežino, ką reiškia šaltis ir sniegas, kur kasdien šviečia saulė ir niekas niekur neskuba, o tiesiog mėgaujasi šiluma žiemos viduryje.
Taip, būtent šitaip mąstydavau ir aš, kol po ilgo planavimo prieš savaitę neatsidūriau saulėtojoje Gran Kanarijoje, kurioje visą savaitę kepino itin kaitri saulė. Šioje saloje praleidau nepamirštamas atostogas, o jas susiplanuoti siūlau ir Jums.
Kodėl Gran Kanarija?
Nors palyginus su kitomis Kanarų salyno salomis, Gran Kanarija yra tik trečia pagal dydį sala (po Tenerifės ir Fuerteventuros), tačiau rodos, jog šioje saloje sutilpo po mažą dalelę viso pasaulio grožio – dykumos, smėlėtos kopos, du kilometrus siekiančios viršukalnės, krateriai, subtropiniai miškai, užgesę ugnikalniai, platūs paplūdimiai – ir visa tai tilpo saloje, kurios skersmuo vos 60 km.
Keliaujame po salą
Kadangi Gran Kanarijoje praleidau kiek daugiau nei savaitę ir visą salą skersai bei išilgai pavyko išvažinėti automobiliu, dalinuosi objektų, kuriuos privaloma pamatyti šioje saloje, sąrašu.
Kelias į San Bartolome de Tirajana miestelį – vienas įspūdingiausių potyrių Gran Kanarijoje. Maži kaimeliai pakeliui, apelsinmedžiai, kupranugarių gyvenvietė, skardžiai ir aukštai kalnuose įsikūrusios pakelės kavinukės nuobodžiauti tikrai neleis. Pats miestelis labai jaukus ir vertas trumpo sustojimo.
Roque Nublo – rūko uola. Tai beveik 2 kilometrų esanti 80 metrų uola, nuo kurios kalno atsiveria nuostabi panorama į visą Gran Kanariją, o giedrą dieną galima pamatyti šalia esančios Tenerifės salos Teidės ugnikalnio viršukalnę. Vaizdai pakeri kiekvieną.
Maspalomas kopos – milžiniško dydžio vėjo supustytos kopos iš švelnaus smėlio čia vilioja visus, kurie nori patirti čiuožinėjimo nuo kopų jausmą. Tokį patyriau ir aš. Prisiekiu – tai nepamirštama! Beje, kopų plotis – 2 kilometrai, jos užima 400 ha plotą, o kasmet Maspalomas oazėje skrendantys į šiltus kraštus paukščiai čia sustoja pailsėti.
Puerto de Mogan kurortas – šį miestelį aplankyti verta vien dėl kelio, vedančio jo link. Važiuojant atsiveria nuostabi panorama į Atlanto vandenyną. Puerto Mogan mieste verta aplankyti uostą ir senų kiemų vingiuotomis gatvelėmis pakilti į šalia miestelio esantį kalną – nuo jo atsiveria nuostabi panorama. Į šį miestelį vakarieniauti atvažiuoja aplinkinių kurortų pasiturintys poilsiautojai.
Caldera de Bandama – arba lietuviškai – Bandamos krateris. Apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į kraterį, yra 568 metrų aukštyje, į ją pasikeliama automobiliu. Paties kraterio plotis netgi 1 kilometras, o gylis – 200 metrų.
Arucas miestelis – Gran Kanarijos šiaurėje įsikūręs miestelis žavi savo spalvotais pastatais ir gotikine bažnyčia centre, apsilankyti tikrai verta, ypač giedrą dieną.
Las Palmas – Gran kanarijos sostinė, kurioje gyvena du trečdaliai visų salos gyventojų. Nors pačiam pasisekė pamatyti tik šio miesto paplūdimį, žmonės kalba, kad sostinė tikrai verta dėmesio ir laiko, praleisto beieškant laisvos vietos automobiliui pasistatyti.
Žinoma, yra ir dar daugiau lankytinų objektų, mano nepaminėtieji yra mokami (Palmitos parkas, į kurį įėjimas kainuoja 28 eurus, vandens pramogų parkas ir panašiai), o keliaujant taupiai, įspūdžių pasisemti galima ir iš nemokamų objektų – gamtos ir architektūros paminklų.
Kiek šis malonumas kainuoja?
Jeigu susigundėte apsilankyti Gran Kanarijoje, atminkite, kad Lietuvos kelionių organizatoriai į šią salą neskraidina. Kadangi Gran Kanarija nuo Lietuvos nutolusi daugiau nei 5000 kilometrų, prireiks maždaug 2-3 skrydžių tikslui pasiekti, dažniausiai su tarpine nakvyne.
Asmeniškai siūlau skristi per Barseloną – aplankyti gražiausią Europos miestą, skrendant savo atostogų link yra tikrai neprošal. Taip pat galimi skrydžiai per Diuseldorfą arba Londoną – o pirkdami bilietus dabar, sausio pabaigoje arba vasarį iki Gran Kanarijos ir atgal suskraidytumėte vos už 380-450 litų į abi puses su visais mokesčiais (aviakompanija „Ryanair“).
Reiktų pakalbėti ir apie nakvynę – siūlau apsigyventi Puerto Rico kurorte norintiems panoraminių vaizdų ir Playa del Ingles kurorte, kuriems reikia naktinių klubų ir veiksmo visą naktį. Nakvynė Gran Kanarijoje nesiekia 10 eurų asmeniui/nakčiai , gyvenant apartamentuose su virtuvėle ir miegamuoju 2-4 asmenims.
Automobilio nuoma su visais mokesčiais 3 dienoms (kurių užtektinai pakanka salai skersai išilgai išmaišyti) atsieis maždaug 50-60 eurų užsisakant internetu ir 70-90 eurų užsisakant automobilių nuomos punkte.
Amžinojo pavasario sala – taip vadinama Gran Kanarija, nes vasarą temperatūra neviršija 30 laipsnių karščio, o žiemos sezonu nenukrenta žemiau 20 laipsnių šilumos – mėgautis šiluma galima ištisus metus. Pabandykite savo atostogas susiplanuoti patys – ir žiema, praleista saulėtuose kraštuose, sutrumpės dvigubai.
Makalius (www.makalius.lt)
cha cha… Tai jau taip. 🙂 Bet prie Karibu juros galima ir kokiam nuosalesniam papludimy pagulineti po palmem. 🙂
Man labai patinka Laurutės Meksikos aprašymai.
Bet turiu vieną klausimą. Abiems, ir Aušrai ir Laurutei. Jei kas duotų dykai savaitę poilsio tokiam kurorte, kaip Kankunas, ar važiutumėte?
Dykai, tai žinoma, kodėl gi ne? 🙂 Važiuočiau net į Antarktidą ar Saharos dykumą. 🙂 Bet dar vienų atostogų Kankune savanoriškai neplanuočiau. Nors kaip sakoma vienam kartui pabandyti viskas įdomu. Bent jau žinau, kaip tas Kankunas atrodo. 🙂
Kas yra labai gerai Yukatane, kad ten apart tų modernių viešbučių yra daug Majų gyvenviečių liekanų. Vien dėl jų apsimoka važiuot.
Aš buvau ir važiuočiau dar nors Kankūnas,atvirai pasakius,man nepatiko. Na,toks feljetinistinis amerikonų rojus,sakyčiau.