Laukiniame Patagonijos Andų regione, Čilėje, telkšo giliausias ežeras Pietų Amerikoje, žinomas Cheneral Karera (isp.k. Lago General Carrera) pavadinimu. Vakariniai šio ežero krantai aukšti, fjordiniai.
Per kelis tūkstantmečius vanduo, iš jį supančių uolų, čia suformavo neįprastų formų arkas, tunelius, kolonas, labirintus, urvus bei visokiausius kitokius gamtos darinius.
Šią įspūdingą uolų labirintų vietovę vietiniai gyventojai dabar vadina Marmuro urvais (isp.k. Las Cavernas de Marmol) ir juos atranda vis daugiau užsienio turistų. Apie 300 metrų palei krantą nusidriekę Marmuro uolos pasiruošusios nustebinti net ir daug mačiusius keliautojus.
Marmuro uolas galima aplankyti ištisus metus, bet verta žinoti, kad dėl labai blogo susisiekimo uolos nuo turistų antplūdžio yra gan izoliuotos. Jos iškilusios šalia nedidelio Puerto Río Tranquilo kaimelio, kuris nuo sostinės Santjago nutolęs net 3220 kilometrus.
Ir nors apylinkių klimatas dažnai būna šaltas ir drėgnas, tačiau prie ežero dažnos šiltos saulėtos dienos. Tad, jei pasiryšite sunkiai ir sudėtingai kelionei link Marmuro urvų, veikiausiai liksite patenkinti ne tik išvydę, ko gero, vieną iš gražiausių vietų mūsų Žemėje, bet turėsite galimybę pasimėgauti saulės voniomis ir nepaprasto grožio ežeru.
Cheneral Karera ežero vanduo yra įspūdingas smaragdo, turkio ir žydros spalvos derinys. Kad ir koks tuo metu būtų mėlynas dangus, ežero vanduo bus vis vien sodresnis. Šiuos skirtingų spalvų tonus puikiai atspindi balto marmuro uolos, ant kurių pati gamta kuria pasakišką šviesos žaismą.
Paskaičiuota, jog milžiniški Marmuro uolų dariniai sveria maždaug 5000 milijonų tonų ir juos sudaro 94% kalcio karbonato.
Po kai kuriuos Marmuro uolų labirintus vasarą, kai vandens lygis nukritęs, galima paplaukioti mažu laiveliu. Marmuro urvai susideda iš trijų pagrindinių urvų kompleksų, tai:
- Marmuro katedra (Catedral de Mármol),
- Marmuro koplyčia (Capilla de Mármol), ir
- Urvas (La Cueva)
Pirmieji du yra laikomi gamtos rezervatais.