Alnviko pilis (angl.k.  Alnwick Castle) – tai antra pagal dydį gyvenama pilis Didžiojoje Britanijoje, stūksanti šiaurės rytų Anglijoje, Nortumberlendo grafystėje.  (Pirma pagal dydį gyvenama pilis yra Jums jau pažįstama. Vindzoro pilis įsitaisiusi Berkšyro grafystėje, netoli Londono).


Nuo 1950 metų lankytojams atvira Alnviko pilis, tarp turistų ypač išgarsėjo per pastaruosius kelerius metus, kai joje buvo nufilmuotos “Hario Poterio” I ir II dalys. Dėl šios priežasties Alnviko pilis patapo šio fantastinio romano gerbėjų vieta, kurią kasmet siekia aplankyti tūkstančiai turistų iš viso pasaulio.


Manoma, kad Alnviko pilis iškilo XI amžiuje ir nuo1309 m. joje ilgą laiką glaudėsi Percy šeima. Šiuo metu tai Nortumberlendo hercogo Ralfo XII rezidencija.

Pilį supa nuostabūs pilies sodai su fontanais ir gražiausiais gėlynais. Tačiau, neįprasčiausias ir bene įdomiausias lankytojams yra Alnviko nuodų sodas.


Alnviko nuodų sodas (angl.k. Alnwick Poison Garden) – gali pasigirti turtinga nuodingiausių Pasaulio augalų kolekcija. Iš to ir kilęs sodo pavadinimas. Už didelių, juodų šio sodo vartų slypi apie 100 narkotinių augalų veislių, įskaitant opiumui gaminti naudojamas aguonas, nuodingas Atropa belladonna (taip pat žinomas kaip Vaistinė šunvyšnė), Koką, iš kurios gaminamas kokainas, Hemloką panaudotą nužudant Sokratą, kanapes ir daugybę kitų įvairiausių nuodingų augalų rūšių.


Sodo lankytojus prie vartų pasitinka ekskursijų vadovai, supažindinantys turistus su nuodingais augalais ir atliekantys prevencinį darbą apie piktnaudžiavimo narkotikais pasekmes. Iš tiesų nuodingasis Alnviko sodas yra skirtas šviesti visuomenę apie narkotikų žalą ir informuoti ją apie kovą su jais.


Žinoma, nuodingame sode augančių augalų negalima liesti, uostyti ar skinti. Labai nepaklusnius smalsuolius atbaido ne tik aiškią žinią pranešantys ženklai, kad „šie augalai gali nužudyti”, bet ir nuolat sode budintys akyli prižiūrėtojai. Kai kurie išties labai pavojingi augalai yra auginami specialiuose aptvaruose, kad būtų išvengta atsitiktinio apsinuodijimo ar siekiant apsaugoti juos nuo vagių, ieškančių lengvai pasiekiamų narkotinių medžiagų.


Nors Nuodingasis Alnviko sodas yra visiškai nesenas priedas prie pilies sodų, tačiau jų istorija siekia 1750 metus, kai buvo skiriamas ypatingas dėmesys ir susidomėjimas nuodingais bei toksiniais augalais. Tie sodai buvo apleisti per II Pasaulinį karą, tačiau dabartinė Nortumberlendo hercogienė, tapusi pilies šeimininke, nusprendė juos atkurti.


Darbo laikas: nuo 10 iki 18 val. vasaros sezonu; nuo 10 iki 16 val – žiemą.
Kaina: £10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *