Virš miškingų Bavarijos Alpių prieškalnių, ant aukštos kalvos stovi iškilusi Noišvanšteino pilis (vok.k. Schloss Neuschwanstein). Ji buvo pastatyta privačioms Liudviko II bei kelių jo valdininkų reikmėms ir priešingai nei daugelis kitų pilių nesimbolizuoja nei turto, nei galios. Pilis labiau atspindi beveik mistinę Richardo Vagnerio ir Liudviko II draugystę. Šią pilį pastatyti Bavarijos karalių įkvėpė sukurtos Vagnerio operos, įkūnijusios vokiečių legendas.


Noišvanšteino pilis iškilo ant senosios pilies griuvėsių. Liudvikas II atstatė ją tikruoju senovės vokiečių kunigaiščių pilių stiliumi. Pirmuosius Noišvanšteno pilies eskizus 1868 metais padarė Miuncheno dvaro teatro dekoracijų dailininkas Christianas Jankas. Vėliau jo darbus į architektūrinius brėžinius perkėlė Eduardas Riedelis.


Noišvanšteno pilyje vyrauja XIII amžiaus vokiečių romaninis stilius. Neužmirštamą įspūdį palieka netaisyklingai išsidėstę aukšti bokštai kūginiais stogais. Pagrindinė pilies dalis – tai 4 aukštų rūmai. Pilies eksterjeras stebina savitu įvairių elemetų išdėstymu. Sienos neapkrautos dekoratyvinėmis detalėmis, todėl atrodo lengvos ir nemasyvios. Tuo tarpu pilies interjeras lankytojus pribloškia savo dekoro prabanga ir sudėtingumu. Labai prabangus yra Liudviko miegamasis ir svetainė. Didybe alsuoja Sosto menė ir Dainininkų salė. Labai įspūdingai pilis atrodo apšviesta naktį.


Tiesa, pilis Liudvikui II dar gyvam esant nebuvo užbaigta. Po paslaptingos jo žūties 1886 metais, Noišvanšteino statybos buvo nutrauktos. Iki to laiko buvo pastatyta didžioji dalis statinio ir pabaigta karaliaus apartamentų puošyba, tačiau kitos patalpos liko neįrengtos. Praėjus vos 3 savaitėms po ekscentriško karaliaus mirties Noišvanšteno pilis buvo atveta lankytojams.


Dabar Noišvanšteino pilis yra viena iš trijų žymiųjų Liudviko II pastatytų pilių. Tačiau šioji yra labiausiai lankoma turistų ir laikoma kone didžiausia Vokietijos įdomybe. Noišvanšteino pilis dažnai dar vadinama „pasakų pilimi“. „Miegančiosios Gražuolės” pilis Disneilande buvo sukurta remiantis būtent Noišvanšteino pilies modeliu.


Noišvanšteino pilis stovi netoli Vokietijos – Austrijos pasienio, šalia Hoenšvangau miestelio (vok.k. Hohenschwangau).

One thought on “Noišvanšteino pilis”
  1. Aš niekada nesu buvusi šioje pilyje, bet ji man yra nepaprastai graži.. sakyčiau, netgi pati gražiausia iš tokio tipo statinių Europoje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *