Jei mieste jau stovi Sisiojančio berniuko ir Sisiojančios mergaitės skulptūros, kitas logiškas žingsnis – pridėti sisiojantį šunį.


Ir tai pasistengė padaryti Tomas Frantzenas, 1998 metais sukūręs Sisiojančio šuns (Zinneke pis) skulptūrą ir įkurdinęs ją vienoje Briuselio gatvių sankirtoje.


Zinneke išvertus į lietuvių kalbą reikštų beveislį šunį. Pasak jo sukūrėjo, „Sisiojančio šuns” skulptūra simbolizuoja mišrųjį Briuselį – ir etniniu, ir kalbiniu požiūriais. Mat Belgija padalinta į tris regionus: Briuselio, Flandrijos ir Valonijos, kuriuose vyrauja trys valstybinės kalbos – olandų, prancūzų ir vokiečių.


Vietos gyventojai pasakoja, kad Zinneke pavadinimas kilęs nuo Senos upės (Zenne) pavadinimo, kadaise tekėjusios per Briuselį. XIXa.pab.-XXa.pr. ji buvo paversta požemine upe. O  Zinneke tuomet buvo vadinami visi šunys bėgioję šios upės pakrantėmis.  Tai reiškė kad, visi jie teverti būti įmesti į vieną labiausiai užterštų Belgijos upių.


Sisiojančio šuns skulptūrą Briuselyje rasite Chartreux ir Vieux-Marché gatvių sankirtoje. Tai nedidelė bronzinė skulptūra, todėl nieko nežinant apie ją, lengva praeiti pro šalį, jos nepastebėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *