Tūkstančiai pilkų akmeninių bokštelių styro pietvakarine Australijos pakrante, nusidriekusioje smėlėtoje dykumoje. Vietovės kraštovaizdis labiau primena nežemiškos planetos lopinėlį, kuriame vyrauja atšiaurūs uolų miškai beveik be jokios augmenijos, žmonių veiklos pėdsakų ar kitos žemiškos gyvasties. Kur akys užmato – visur matyti tik vėjo kedenamas šviesiai geltonas smėlis ir iš jo styrantys keisti smailiaviršūniai kalkakmenio bokštai.
Pirštuotoji dykuma yra viena dažniausiai turistų lankomų Australijos gamtos įžymybių. Per metus ji susilaukia apie 250000 lankytojų. Nuo jos iki artimiausio miesto – Servanteso (angl.k. Cervantes) – yra mažiau nei valanda kelio (~25km), o nuo Perto – apie tris (~250km). Kelias yra pakankamai geras ir nesudėtingai įveikiamas galingesnėmis ir patvaresnėmis transporto priemonėmis, pvz. džipais. O nors kartą gyvenime pamatyti šią vietą – yra būtina. Ir nors vietovė yra įsitaisiusi atokioje ir sunkiau pasiekiamoje Australijos dalyje, tačiau visos kelionės vargus atperka pritrenkiančio grožio smėlynų vaizdas, nusėtas tamsiai pilkomis, 1-5 metrų aukščio smailiaviršūnėmis uolos, statmenai kylančiomis iš gelsvo smėlio. Reginiai užgniaužia kvapą.
Visos uolos yra skirtingos, vienų paviršius akytas, kitų lygus. Netgi forma kiekvienos skiriasi ir todėl kiekviena turi net pavadinimus, kaip antai Vaiduoklių Siluetais, Kupranugaris, Kengūra, Sodo Siena, Dramblio Pėda ir t.t…
Impozantiški Pirštuotos dykumos bokštai susiformavo maždaug prieš 700-120 tūkstančių metų iš jūroje gyvenusių bestuburių geldelių, laikui bėgant pavirtusių į kalkakmenį, prie kurio dar vėliau darbavosi tekantis vanduo ir vėjai, suformavę nepaprasto grožio darinius, kuriais dabar yra nusėtas 4 km2 Nambungo nacionalinio parko dykumos plotas. Ir nors šių uolų amžius siekia net kelias dešimtis tūkstančių metų, manoma, kad iš vėjų nuolat pustomo biraus smėlio, jos išsivadavo visai neseniai – galbūt per paskutinius 100 metų, nes iki 1956 metų, kol šių uolų neaptiko istorikas Harry Turneris, jos buvo nežinomos ir niekas apie jas nebuvo užsiminęs.
Pirštuotoji dykuma dar dažnai yra vadinama “Smailių dykuma” (angl.k. The Pinnacles Desert). Ji priklauso Nambungo nacionaliniam parkui.
Pirštuotoji dykuma – tai vienas unikaliausių Australijos gamtos kampelių. Joje yra įrengti turistiniai pažintiniai vaizdingi takai su apžvalgos aikštelėmis keliaujantiems automobiliu ir pėsčiomis. Už įvažiavimą į parko teritoriją reikia mokėti $11.00 mokestį. Šalia parko yra įrengtas Mokslo centras., kuris dirba kasdien nuo 9:30 iki 16:30 val.
Gražiausias laikas aplankyti Nambungo parką – tarp rugpjūčio ir spalio mėnesių. Tuomet dienos jau jaukiai įšyla ir aplinkui sužydi gėlės. Pirštuotoji dykuma gražiausiai atsiskleidžia ankstyvą rytą arba vėlyvą vakarą.