Visai neseniai, seniausiu pasaulyje veikiančiu švyturiu buvo laikomas „Heraklio bokštas“, stovintis Ispanijos šiauriniame mieste, La Korunijoje. Bet 2010 metais oficialiai ši garbė atiteko Kepu švyturiui (est.k. Kõpu tuletorn), esančiam Hiuma saloje, Estijoje.
Dabar Kepu švyturys yra kone žymiausia Estijos įdomybė ir Hiuma salos simbolis. 36 metrų aukščio Kepu švyturys buvo pastatytas 1531 metais. Istoriniai šaltiniai teigia, kad tais metais buvo įžiebta pirmoji ugnis jo bokšte ir švyturys iki šiol veikia.
Iki dabar Kepu švyturyje yra naudojamos gyvsidabrio lempos įsigytos 1901 metais Paryžiuje. Jų skleidžiama šviesa matoma net už 48 kilometrų.
Stovintis ant aukščiausios Hiuma salos kalvos (68m.), Kepu švyturys perspėja laivus apie Hiiu smėlio seklumą. Seniau tai buvo svarbus kelrodis Hanzos Sąjungos prekybiniams laivams, plaukiojusiems po Baltijos jūrą. Dabar jo funkciją beveik pilnai perėmė naujas radarinis švyturys, tačiau Kepu švyturio skleidžiama šviesa vis dar naudojasi smulkūs vietiniai žvejai ir pramoginiai laivai.
Kepu švyturyje nuo 1999 metų, kasmet apsilanko 30 000 turistų. Tai valstybės saugomas paminklas. Jo forma primena kvadratinę prizmę. Bokštas yra akmeninis, bet jo išorė sutvirtinta kalkių skiediniu. Švyturio viršų galima pasiekti metaliniais laiptais.
2000 metais Kopu švyturys, kartu su netoliese esančiu Ristnos švyturiu, buvo paminėti ant pašto ženklo.