Spalvingas ir įspūdingas, erozijos išardytas uolėtas peizažas dominuoja didžiojoje pietryčių Jutos dalyje, o dykuma, plytinti abiejuose Paria upės krantuose yra nuostabi,  Coyote Buttes slėnyje ji – ypatingai graži. Šioje vietoje, tarp Arizonos ir Jutos pasienio, iš smiltainio susiformavo nežemišką peizažą menantis darinys. Banga (The Wave) – taip paprastai vietiniai vadina šį margą, raustelėjusių uolienų masyvą.


Tai prieš 190 mln. metų į uolą suakmenėjusios smėlio kopos. Daugiaspalviai jų sluoksniai susidarė dėl gausių geležies oksidų priemaišų.

Iki 1990-ųjų vidurio „Banga“ buvo beveik nežinoma ir mažai lankoma. Bet 1995 metais šioje vietovėje nufilmuotas vokiečių filmas „Faszination Natur” beprotiškai išpopuliarino ją ir dabar ji tikriausiai yra viena labiausiai fotografuojama uoliena Šiaurės Amerikoje.

Kadangi Amerikos Žemėtvarkos biuras iš anksto susirūpino šio nuostabaus, bet labai trapaus kampelio išsaugojimu, apribojo lankytojų skaičių. Norintiems savo akimis pamatyti  „Bangą“ reikia gauti specialų leidimą. Jų per dieną išduodama ne daugiau kaip 20, o laimingieji atrenkami loterijose: 10 laimingųjų lankytojų atvykusių į vietovę iš anksto ir 10 internetinėje loterijoje.


Jei ketinate išbandyti laimę patekti į slėnį, turite būti prie Žemėtvarkos biuro įsikūrusio palei Paria upę ne vėliau 9 val. ryto ir ne vėliau nei vieną dieną prieš numatomą apsilankymą slėnyje. Tikimybė gauti leidimus yra užtektinai didelė, o loterija įvedama tik tuo atveju, jei prie biuro susirenka daugiau nei 10 „Bangą“ pageidaujančių išvysti turistų.

Leidimus taip pat galite pabandyti gauti prieš keturis mėnesius pateikę prašymus internetu:
www.blm.gov/az/paria/index.cfm (ne visada veikia).

Jūsų turistinę grupę gali sudaryti ne daugiau kaip 6 žmonės, o visi „laimingieji“ dar privalo sumokėti lankytojo mokestį ir įsigyti vietovės topografinį žemėlapį, kuris padės orientuotis vietovėje, nes takai nesužymėti.



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *