Kanados Vankuverio miesto požemius yra išraizgiusi visa eilė keistų garo tunelių. Kai kurie maži, o kai kurie pakankamai dideli, kad jais galėtų landžioti žmonės. Bet nebūtina į juos lįsti – užtenka tik pažvelgti iš viršaus, pro plačias didžiųjų Vankuverio gatvių šaligatvių groteles.
Šie garų tuneliai iki šiol apšildo didžiąją Vankuverio senamiesčio dalį ir be darbo nepalieka itin įdomų šiame mieste stovintį vieną garų laikrodį, iš vos kelių veikiančių garų laikrodžių pasaulyje. Po vieną yra Japonijos mieste Otaru ir Londone, du stovi JAV – Indianapolio valstijoje ir Džersyje, ir 3 Kanadoj: vienas Whistler’y, vienas Port Coquitlam’e ir sename Vankuverio Gastauno (Gastown) rajone, atrodantis labai senai, tarytum atkeliavęs iš Viktorijos laikų. Bet išvaizda apgaulinga. Vankuverio garų laikrodis nėra toks senas, nes buvo sukurtas tik šimtu metų vėliau, – 1977-aisiais. Jo kūrėją – laikrodininką Raymondą Saundersą – pasamdė Gastauno pardavėjai, kad sukurtų laikrodį – paminklą, kuris priviliotų į atbundantį rajoną daugiau turistų. Be to, laikrodis, pastatytas virš vieno iš garų tunelio grotelių, atgraso vietinius benamius, nuolat ieškančius nakvynės panašiose šiltose vietelėse.
Vankuverio garų laikrodis yra tik antras, kada nors sukurtas garų laikrodis. Pirmąjį 1859 metais sukonstravo John Inshaw savo tavernai. Kadangi pirmasis laikrodis neišliko, Saundersas turėjo atkurti garų laikrodį iš rastų, ne visiškai tikslių, netgi klaidingų brėžinių. Dėl šių priežasčių sukonstruotą laikrodį netrukus teko tobulinti ir taisyti. Todėl dabar laikrodis iki šiol veikia nepriekaištingai.
Tvirtinti, kad Vankuverio laikrodis yra varomas garais, būtų ne visai tikslu. Laikrodis yra varomas svarelių, o mini–garų variklis juos tik pakelia į laikrodžio pavarą, atlikdamas prisukėjo vaidmenį. Tuo ir įdomus įrenginys.
Kiekvieną pusvalandį, švilpaudamas ir iššaudamas garus pro viršutinį dangtį, puikuojasi dvi tonas sveriantis” Garų laikrodis”.