Gvatemalos mieste ir seniau atsiverdavo smegduobės. 2007m. čia staiga prasmego trys žmonės ir tuzinas namų. Bet niekas nebuvo pasiruošęs tam, kas įvyko 2010 metų kovo 30 dieną, kai atsivėrusi gigantiška skylė, tolygi 19 metrų pločio ir 30 aukštų pastatui, prarijo trijų aukštų namą ir mažiausiai 100 žmonių.
Įprastai smegduobės atsiveria vietovėse, kur yra požeminių upių arba vandens telkinių, ardančių gruntą ir priverčiančių viršuj esančią žemę įgriūti. Didžioji dalis Gvatemalos miesto yra pastatyta ant silpnų uolienų pvz. vulkaninių pemzų, ir todėl smegduobės čia atsiveria ypatingai greitai, praktiškai nepalikdamos šansų atsitraukti ir išsigelbėti.
Didžioji dalis geologų tvirtina, kad naujos smegduobės atsivėrimui įtakos galėjo turėti praūžusi tropinė audra Agata. Kiti mano, kad smegduobė atsivėrė dėl pratrūkusių kanalizacijos vamzdžių po žeme, iš kurių trykštantis vanduo po namu išplovė gruntą.
Norėdami išvengti tolimesnių nelaimingų atsitikimų Gvatemalos valstybės tarnautojai skuba surasti prakiurusius vamzdžius, sutvarkyti juos ir užpilti duobę, kad ji toliau neplistų. Šie reikalai sprendžiami Gvatemalai įprastu lėtu ritmu, tai gali užtrukti dar kelis metus. Gvatemalų lėtumas – smalsių turistų džiaugsmui, nes besidomintys gali suspėti savo akimis išvysti milžinišką smegduobę.
Neatmetama tikimybė, kad Gvatemalos mieste jų gali atsiverti ir daugiau.