Viename gražiausių Kroatijos kurortų – Zadare vakarais prie Adrijos jūros krantinės renkasi turistai ir vietiniai palydėti saulę ir pasiklausyti vargonų. Ne, ne bažnyčioje, o prie jūros, kur po plačiais, elegantiškais, baltais laiptais, vedančiais į vandenį slepiasi jūros vargonai.
Jūros vargonai (morske orgulje) – tai natūralus muzikos instrumentas, kuriuo virtuoziškai groja dvi gamtos stichijos – du seniausi muzikos atlikėjai Žemėje: vanduo ir vėjas.
70 metrų ilgio Zadaro jūros vargonus sudaro 35 vargoniniai vamzdeliai paslėpti po betonu esančioje rezonansinėje ertmėje. Jie įtvirtinti taip, kad teliuškuojantis jūros vanduo ir pučiantis vėjas kuria harmoningus muzikinius garsus dažnai primenančius melancholiškus banginių šauksmus.
Šie vargonai – tai tikra architektūros ir gamtos draugystė, kurianti vis naują ir niekada nesibaigiančią atsitiktinę, bet darnią muziką. Stovėdamas arba sėdėdamas viename taške, klausytojas gali girdėti 5-7 muzikaliai surimuotus vargonų vamzdeliais sklindančius garsus.
Šį akustikos ir architektūros šedevrą sukūrė garsus kroatų architektas Nikola Bašič su profesionalia ekspertų komanda. Dėka jų, nuo 2005 metų šioje unikalioje Zadaro vietoje galite palydėti patį nuostabiausią saulėlydį savo gyvenime, o dienos metu pailsėti, atsipalaiduoti, pamąstyti ar tiesiog pasiklausyti nuostabių „gamtos orkestro“ gaidų.
Paklausykite, kaip šauniai tai skamba:
Jūros vargonai – tai nuostabiausia, ką gyvenime esu girdėjusi. Nuostabi vieta. Tikrai dar ne kartą grįšiu čia 🙂