Maldyvų salos garsėja nuostabiu klimatu, akį veriančiais paplūdimiais, gamtos vaizdais bei vietinių gyventojų svetingumu. Nenuostabu, kad daugelis jaunavedžių ar tiesiog porų savo poilsiui pasirenka šį gamtos kampelį.

Maldyvų salos – puiki vieta ne tik romantiškam, bet ir aktyviam poilsiui. Čia savo jėgas gali išbandyti banglentininkai, narai ir kiti vandens sporto entuziastai. Kurortinės salos mėgstamos turistų dėl labai skanaus maisto, svetingų darbuotojų ir aukštos klasės aptarnavimo.
maldyvai

Jeigu ir jūs susigundėte pailsėti Maldyvų salose, ieškokite geriausių skrydžių ir nakvynės pasiūlymų. Taip pat pravartu susipažinti ir su kai kuria informacija, kad galėtumėte tinkamai pasiruošti kelionei.

Ką svarbu žinoti, prieš keliaujant į Maldyvų salas?

·         Aprangos etiketas Maldyvai – musulmoniškas kraštas, todėl konservatyvesnė apranga išreikš jūsų mandagumą ir pagarbą vietinei kultūrai. Jeigu apsistosite Malėje ar vietinėse salose, patariama turėti drabužių, kurie dengtų jūsų pečius ir kojas. Pasiekę savo kurortą – galėsite atsipalaiduoti ir rengtis įprastai.

·         Būtiniausi daiktai. Iš svarbių daiktų Maldyvuose verta paminėti priemones nuo vabzdžių ir kremus nuo saulės. Jeigu ketinate pasidžiaugti vandens pramogomis, verčiau jau turėkite specialų, nuo vandens apsaugantį, krepšį daiktams. Daug ką galima įsigyti vietoje, tik kai kur gali būti dirbtinai „išpūstos“ kainos. Neprisikraukite per daug bagažo. Jeigu į savo pasirinktą kurortą iš Malės oro uosto keliausite vandens lėktuvu – jums bus leidžiama turėti tik iki 25 kg sveriantį bagažą.

·         Ribojimai alkoholio vartojimui. Maldyvai yra musulmoniška šalis, todėl Malėje ir vietinėse salose alkoholio vartojimas yra neteisėtas. Jeigu vis tik norėsite pasimėgauti vienu kitu kokteiliu savo vizito metu – jaudintis nereikia. Atvykus į turistų kurortines vietas, tikrai galėsite užsisakyti gėrimų. Ten yra gautos specialios alkoholio licencijos.

·         Pasai ir vizos. Turistai, vykstantys į Maldyvus, turi turėti pasus, o ne asmens tapatybės korteles. Pasas turi galioti dar mažiausiai 6 mėnesius. Jeigu svečiuositės kurorte iki 30 dienų, jums bus išduodama nemokama viza atvykus. Už papildomą mokestį galima pratęsti jos galiojimą.

·         Telefono ryšys ir internetas. Atvykę į Maldyvus, galite įsigyti išankstinio mokėjimo SIM kortelę. Taip pat dar būdami Lietuvoje galite pasidomėti savo operatoriaus, kokios skambučių kainos taikomos jums viešint Maldyvuose ir, ar apskritai veiks tarptautinis tarptinklinis ryšys. Visuose Maldyvų kurortuose veikia belaidis internetas.

·         Elektros srovė. Elektros įtampa – 220 V, dažnis – 50 Hz. Lizdai ten su trimis kištukais. Jeigu neturite reikiamo adapterio, galėsite jo paprašyti viešbučio registratūroje.

8 thoughts on “Ruošiatės kelionei į Maldyvus? Štai, ką svarbu žinoti”
  1. Gražus filmukas, toks relaksinis, o tie skuteriai, atrodo, kad šoka pagal muziką :))

  2. Nuostabus saulėlydžiai o ir fotogtafas geras 🙂 , kad perteiktų grožį. O koks optimalus biudžetas reikalingas gyvenimui miestelyje per dieną?

  3. Ačiū! 🙂 Dėl pragyvenimo, tai nuoma mums dviese su drauge atsiėjo 800$ per mėnesį už kambarį nuosavame name. Miestelyje gana nemažai vietinių gyventojų nuomoja kambarius vasaros ar žiemos sezono metu padirbėti atvykusiems keliauninkams, tad skelbimuose visai neblogų pasiūlymų rasti galima, na o jei svečiuotis ten tik kokiai savaitei, tarkim, ketinate, tai ant kiekvieno kampo galima rasti ten po motel’į viešbutį, svečių namus ar pan., tad pagal savo biudžetą nesunku išsirinkti būtų tinkamą variantą. Maitinimo įstaigų pasirinkimas taip pat labai didelis. Užkandinėje papietauti drąsiai galima už 10$, vietiniame restorane atsieitų kiek brangiau, apie 15-20$ žmogui, tačiau jei gyveni ilgiau, tai dažniausiai jau pusryčius ar pietus pasiruoši pats. Taip pat South Lake Tahoe elektroninių paspirtukų „Lime” nuomos paslauga, jei neklystu minutė kainavo 0.28$, nors miestelis ir nedidelis, tačiau neretai išties labai praversdavo. Drabužiams neišleisite ten daugiau nei Lietuvoje, greičiausiai, net pigiau apsirengti nuo galvos iki kojų nesunkiai galima, kaip ir visoje JAV. Apsikirpdavau už 15$ vietinėje kirpykloje. Manau labai individualiai tas išlaidų skaičius skirtųsi kiekvienam žmogui. Jei atvyksti tik kelioms dienoms, greičiausiai norėsis per tas dienas viską apžiūrėti ir išbandyti tai kasdien ir po kelis šimtus galima išleisti. Vien pasikėlimas „Gondola” and kalno, kur matosi video, kainuoja 50-60$, po to dar ir atskiros pramogos ten po tiek pat ar daugiau atsieina, o jei visai dienai jau pasikėlei ant kalno ir maisto su savimi nepasiėmei, tai paprasčiausias burgeris ten esančiame (ir vieninteliame) restorane 25$-iais piniginę paplonins. Taigi, galima daug pamatyti bei išbandyti ir ganėtinai taupiai, tačiau kaip ir visur, prieš vykstant reiktų skirti šiek tiek laiko ir pasidomėti, paieškoti būsto, būsimų nuolaidų, kur nebrangiai ir skaniai pavalgyti ir t.t. 🙂

  4. Dėkui už išsamų atsakymą. Mes save priskiriame prie spontaninių keliautojų ir tikrai per mažai skaitome apie būsimas keliones vietas. Man asmeniškai patinka atrasti vietuoje. Dažniausiai nuomuojame būsta 2-3 dienom ir kai jau esame susipažine su aplinką, renkames priimtimiausią variantą kainos ir paslaugų atžvilgių. 🙂

  5. Dar vienas klausimas? O per kokį tinklapį ieškojote būsto? Pažiūrėjau, kad šiame regione gana aukštos kainos ?

  6. Labai gražios nuostabaus Tahoe ežero nuotraukos. jau senokai – 2003 m ten visą mėnesį praleidau šalia mažiuko Fallen Leaf Lake. Ir tvoras tokias rąstų statėm, kur kažkelintoj nuotraukoj matosi 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *