Singapūras – tobula šalis, kurioje baudžiama už kramtomosios gumos turėjimą, o už bet kokios narkotinės medžiagos turėjimą – mirties bausmė!
Tai miestas tikriem pedantams. Draudžiama metro užkandžiauti, spjaudytis, metyti šiukšles, o pereiti kelią būtina tik tam skirtoje vietoje, eskalatoriuje stovėti reikia tik vienoje pusėje. Ir svarbiausia – visi gerbia ir seka šiomis taisyklėmis.
Iš ties sunku suvokti, kaip tokioje nedidelėje šalyje-mieste (apie 720 kv.km.) galima sutalpinti tiek žmonių (virš 5,5mln), pastatų, parkų, botanikos sodų. Šalyje taikiai gyvena daugelių kultūrų ir tykėjimo (kryksčionys, budistai, musulmonai, hinduistai) žmonių. Daug kur visai šalia ar net priešais stovi mečetės, bažnyčios ar hinduistų ir budistų šventyklos, vienoje gatvėje galima paragauti skirtingų šalių ir kultūrų patiekalų.
Mieste išskirtiniai rajonai yra Kinų miestelis (China town) ir Mažoji Indija (Little India). Čia galima paragauti jų tradicinio maisto, įsigyti ką tik pasiūtus drabužius, pasinerti į prieskonių ir tradicinės muzikos atmosferą. Be mažų turgelių, maisto užeigų šiuose rajonuose rasite nemažai lankytinių vietų, šventyklų, jaukių siaurų gatvelių.
Norintiems ramybės, gamtos Singapūras gali pasiūlyti nemažai žalių zonų. Viena iš jų į UNESCO paveldą įtrauktas Botanikos sodas. Jame yra pažintinių takelių, didelė augalų įvairovė, vandens telkinių, gyvūnų bei pauksčių.
Dar viena vieta kurią verta aplankyti tai Kinų ir Japonijos sodai. Čia yra ir įžymių Kinų filosofų ir valdovų paminklai su Konfucijaus priešaky, tradicinės architektūros pastatai, upeliai, ežeras, bonsai miedeliai.
Kitas modernus parkas įsikures miesto pietinėje dalyje, šalia kurortinės vietos Marina Bay Sands. Čia yra įvairių šalių stylių sodai, akvariumas, vandens telkiniai, išrandigų skulptūrų, lajų takas, nuo kuriuo matosi visas miestas. Taip pat čia randasi didelė aikštelė vaikams su vandens pramogomis.
Sentoso sala – dar viena vieta pramogoms ir poilsiui. Čia įsikurę Universal Studios ir Merlion parkai, maitinimo užeigos, kazino, ilgi švarūs papludimiai, SPA centrai, okeanariumas, mini golfo aikštelės ir kitos demėsio vertos pramogos. Per salą kursuoja nemokamas maršrutinis traukinukas.
Be parkų Singapūre galima pamatyti įvairius paminklus, istorinius pastatus, aplankyti muzėjus (pvz. Azijos meno, Nacionalinis, Kačių), priekybos centrus, meno galerijas.
Na, tikrai, kad reikia kartais pakelti galvą, nes daug kas nematyta 🙂 O dėl Puškorių atodangos, tai sutinku – atrodo protingas žmogus, galėjo juk ir nedarkantį tokio nuostabaus kraštovaizdžio namą pasistatyti…
Ačiū, Aruna, nustebinai, kiek įdėta meilės ir darbo Vilniui atskleisti. G. Nausėdos namą daug kam rodžiau ir nuo viršaus ir nuo apačios. Turint laiko ir sveikatos ten galima apjungti atodangą su apačios takais. Nebuvau katedros požemiuose. Juodųjų angelų gal nepastebėjau, nors varpinėje buvau. Pušų g. 29 planuoju pamatyti 3 biustus. Rekomenduoju knygą D. Pocevičiaus „100 istorinių Vilniaus reliktų”.
Linosa, ten atseit projektas buvo – po stikliniu kubu „išsaugotas” senasis namas. Nors tiek ten to ir išsaugojimo realiai))).
Cesiau, dėkui ) Katedros požemiai dabar dar daugiau išplėsti, tikrai verta apsilankyti, o angelus kada beeinant pamatysi)) Turiu dar daug visokių vietelių pasižymėjus Vilniuje atrasti, tai pasivaikščiojimų nemažai dar laukia))
Labai gerai, kai vilniečiai apie Vilnių pasakoja! Turistautojai to visko tikrai neatranda ir nepamato….Lauksiu kitų pasakojimų 🙂
Gera skaityti apie Vilnių. Labai gražiai parašyta. Ačiū, Aruna.
Ačiū Arūna,
ir paskaičiau ir pažiūrėjau. Prieš porą dešimtmečių Vilnių žinojau tikrai gerai, dabar kasmet vis rituosi atgal. Na, telieka pasiteisinti, kad visko neaprėpsi.
Gyvenant mieste lengviau ieškoti visokių slaptų užkaborių. Turistai tikrai dažniausiai tam neturi laiko. O viską apžiūrėti gal net kartasi is ir nereikia, tegul lieka šiek tiek paslapties))
45 metus Vilniuje, bet kur Kosciušką, Moniušką ir Mickevičiaus kartu tikrai nežinojau.